Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 21, 2021 in Zdrowie |

Jak w domu wyleczyć przeziębienie?

Jak w domu wyleczyć przeziębienie?

Na widok czosnku i cebuli dostajesz gęsiej skórki? Nawet jeśli nie lubisz tych warzyw na co dzień to jeśli czujesz pierwsze symptomy przeziębienia warto sięgnąć po naturalne antybiotyki, aby szybciej zwalczyć patogeny. Czasami już po jednym dniu stosowania sporych ilości czosnku widać efekt i znika stan podgorączkowy oraz złe samopoczucie.

Wyleczenie przeziębienia samodzielnie w domu jest możliwe.

Rzadko kiedy pacjenci zgłaszają się do lekarza z lekkimi objawami choroby. Specjaliści nie wypiszą antybiotyku jeśli nie mają ku temu podstaw a nawet zwykłe przeziębienie może być dla człowieka mocno wyczerpujące i spowodować na przykład niezdolność do pracy. Dlatego zamiast leżeć w łóżku i łykać kolejne leki przeciwgorączkowe warto wziąć słoik i warstwami poukładać w nim pokrojona w plastry cebulę, cytrynę, dodać miodu i cukru a także przypraw takich jak imbir, cynamon lub kardamon. Po jednym dniu wytworzy się syrop, który można pić codziennie przez tydzień. Pierwsze efekty są widoczne bardzo szybko i zwykle już na drugi dzień wraca dobre samopoczucie.

Świetnym sposobem na walkę z chorobą jest gorąca kąpiel z olejkami eterycznymi.

W czasie przeziębienia zwykle dużo się pocimy i czujemy się przez to fatalnie, dlatego warto codziennie zrobić sobie krótkie spa. Jeśli mamy katar lub duszności to wspaniałym pomysłem będzie dodanie do ciepłej, parującej wody wyciągu z sosny, albo z eukaliptusa. To pomoże udrożnić drogi oddechowe. Jeśli nie chcesz codziennie się kąpać to możesz po prostu wziąć miskę, nalać do niej gorącej wody i dodać kilka kropli olejku zapachowego. Wystarczy nachylić głowę, przykryć ręcznikiem tak, aby zakrywał całą powierzchnię miski i inhalacja gotowa.

Sposoby naszych babć na walkę z chorobami są czasami nietypowe.

Domowe kuracje na przeziębienia to na przykład nacieranie członków rodziny smalcem z gęsi podczas choroby. Według gospodyń szczególnie trzeba nasmarować plecy oraz klatkę piersiową. Zawarte w smalcu substancje mają działać rozgrzewająco a także załagodzić nieco objawy kaszlu.