Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 26, 2020 in Beauty |

Zrób plan leczenia antytrądzikowego

Zrób plan leczenia antytrądzikowego

Czy uważasz, że próbowałeś wszystkiego, aby pozbyć się trądziku, ale nadal widzisz wypryski? Nie rozpaczaj. Aby zobaczyć jaśniejszą skórę, prawdopodobnie wystarczy wprowadzić pewne zmiany.
Poniższe wskazówki od dermatologów mogą pomóc w rozpoczęciu odpowiedniego traktowania skóry i organizmu. Nie ma gwarancji że te sposoby na trądzik młodzieńczy wyleczą go zupełnie ale na pewno mogą przyczynić się do poprawy stanu cery!

Bądź cierpliwy

Testujesz nowy kosmetyk antytrądzikowy i nie widzisz efektów? Używanie nowego produktu przeciwtrądzikowego co kilka dni może wydawać się przydatne, ale takie podejście może pogorszyć trądzik. Leczenie trądziku wymaga czasu. Używanie innego produktu co kilka dni może również podrażniać skórę, powodując nowe wypryski.
Jeśli leczenie działa, powinieneś zauważyć poprawę w ciągu 4 do 6 tygodni. Oczyszczenie może zająć od dwóch do trzech miesięcy lub dłużej.

Jeśli zauważysz poprawę, kontynuuj leczenie. Nawet gdy widzisz że skó®a się pogarsza może to być dobry znak bowiem czasami skóra w ten sposób „oczyszcza się”. W dłuższej perspektywie czasu pomaga to zapobiegać nowym wypryskom.

Jeśli masz ciężki trądzik, dermatolog może opracować plan leczenia, który pomoże oczyścić skórę. Produkty na trądzik, które kupujesz w sklepie, nie mogą leczyć ciężkiego trądziku.

Zaatakuj różne przyczyny trądziku

Jeśli nie zauważysz poprawy po 4 do 6 tygodniach, dodaj do swojego planu leczenia drugi produkt przeciwtrądzikowy.
Takie podejście może pomóc w zwalczaniu różnych przyczyn trądziku. Bakterie, zatkane pory, olej i stany zapalne mogą powodować trądzik.

Oczywiście drugi zabieg powinien atakować inną przyczynę trądziku. Na przykład, jeśli stosujesz lek na trądzik zawierający nadtlenek benzoilu, drugi lek na trądzik powinien zawierać inny składnik przeciwtrądzikowy. Aby pomóc Ci wybrać inny produkt, oto lista na co działają różne składniki aktywne:

Nadtlenek benzoilu zmniejsza liczbę bakterii P. acnes
Retinoidy, takie jak żel adapalenowy, odblokowują pory i zmniejszają oleistość
Kwas salicylowy łagodzi stany zapalne i odblokowuje pory

Możesz kupić lek na trądzik zawierający jeden z tych składników w Internecie lub w sklepie. Nie potrzebujesz recepty.
Wypróbuj 1 lub 2 produkty i daj im czas na pracę. Wypróbowanie zbyt wielu produktów może zestresować skórę i pogorszyć trądzik.

Podczas gdy stosowanie leczenia może wydawać się dość proste, to ile go używasz i jak często go używasz, może mieć ogromne znaczenie. Postępuj zgodnie ze wskazówkami. Jeśli dermatolog stworzył Twój plan leczenia, postępuj zgodnie z instrukcjami lekarza i wykorzystaj wszystko, co twój dermatolog ujął w planie leczenia.