Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 26, 2020 in Beauty |

Jak znaleźć kod perfum ?

Jak znaleźć kod perfum ?

Wybierając perfumy chcemy mieć pewność, co do ich oryginalności i niepowtarzalności. Często jednak nie wiemy, jak się do tego zabrać, ulegając pokusie i decydując się na niesprawdzone produkty, mogące okazać się podróbką. Sprawdzenie oryginalności to zaledwie kilka minut. Oto jak, to zrobić poprawnie:

Szczegóły, na które musisz zwrócić uwagę

1. Numer identyfikacyjny perfum – kod nadawany każdej partii produkcyjnej nadawany jeszcze w fabryce. Niektórzy producenci, w celu utrudnienia podrobienia perfum, stosują przezroczyste, trudne do znalezienia i odczytu napisy. Należy ich szukać na tylnej lub dolnej ścianie flakoników, gdyż są to najczęstsze miejsca nanoszenia numerów identyfikacyjnych perfum. Producenci posiadają indywidualne systemy kodowania, dlatego też nie ma jednej metody rozszyfrowania kodu.

Gdzie sprawdzić kod perfum?

Pomoc w rozszyfrowaniu kodu znajdziemy w internecie. Istnieje wiele stron z bazami danych, zawierającymi kody oryginalnych perfum. Wpisując numer identyfikacyjny z opakowania uzyskamy informacje, czy znajduje się on w bazie danych. Dowiemy się również, którego dnia dana partia perfum została wyprodukowana. A o jeśli numer identyfikacyjny podrabianych wersji jest identyczny z oryginałem?

2. Wygląd opakowania i flakonu

W przypadku, gdy sprawdzenie numeru identyfikacyjnego okaże się zbędne zwróćmy uwagę na estetykę opakowania. Różnice może stanowić nawet sposób sklejenia folii zewnętrznej na opakowaniu. Oryginalne perfumy są zawsze zapakowane z największą dbałością o szczegóły, natomiast w przypadku produktów podrobionych szczegóły nie mają znaczenia. W przypadku perfum podrobionych, folia może odstawać od opakowania, być nierówno i niedokładnie sklejona. Kolejną wskazówką będą napisy, kolory i czcionka. Opakowania oryginalnych perfum są zawsze nienagannie zabarwione, napisy są proste a czcionka jednolita. Zupełnie odwrotnie jest na opakowaniach podróbek – kolory są rozmyte, różnią się od oryginały, czcionka jest zmieniona a napisy umieszczone w innym miejscu.