Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 28, 2020 in Beauty |

Jak dobrać perfumy? Podpowiada konsultantka Mariza

Jak dobrać perfumy? Podpowiada konsultantka Mariza

Jeśli nieraz zdarza się, że wąchając ładne perfumy zastanawiasz się, co takiego w nich powoduje, że mają taką pociągającą woń, odpowiedź może cię zaskoczyć. Często są to składniki znane z codziennego życia, albo zwykłe, mało wyrafinowane rośliny. I wcale nie mówimy tu o róży czy jaśminie. Mało kto wie, że składnikiem wielu ożywczych zapachów perfum jest na przykład pospolity ogórek. Daje on lekko słodki, ale świeży zapach, który można poczuć m.in. w perfumach Mariza Subtille Vert.

Równie często w perfumach pojawiają się różne rodzaje traw, albo przypraw używanych w kuchni. Także to, co niekoniecznie kojarzy się z ładnym zapachem, bywa składnikiem zapachowych kompozycji. Tak jest choćby w przypadku tytoniu, który znajduje się w wielu ciekawych męskich zapachach. Część składników perfum to także wydzieliny zwierzęcych gruczołów – na przykład piżmo, które pojawia się w bardzo dużej liczbie mieszanek. Nie jest problemem znalezienie rzadkiego i wyrafinowanego składnika o wyjątkowym zapachu, prawdziwą umiejętnością jest połączenie pozornie zwyczajnych zapachów w dobrze komponującą się całość – mówi konsultantka firmy kosmetycznej Mariza, oferującej również perfumy.

Perfumy a charakter

Dobierając dla siebie perfumy nie powinniśmy kierować się tym, co obecnie jest modne, czy co ostatnio ukazało się jako nowość, albo co sporo kosztuje, bo nie są to kategorie, które będą odzwierciedlały nasz charakter, a to właśnie do niego powinniśmy dobrać zapach.

Tak więc osobom dynamicznym, energicznym z pewnością spodobają się zapachy, które mają w sobie dużo świeżości, nuty owoców cytrusowych, np. Imiqa Energy.

Osoby, które mają dość łagodne usposobienie, a przy tym charyzmę, z pewnością polubią wszelkie ozonowe zapachy, które również mają w sobie świeżość, ale także pewną przejrzystość, krystaliczność – takie są perfumy Mariza Crystal Glow. Kobiecość, delikatność i romantyczność dobrze skomponują się z kwiatowymi, lekko słodkimi perfumami, jak Mariza Essence of Pleasure.

Jeśli interesują Cię wymienione tu perfumy Mariza katalog z nimi znajdziesz u konsultantki. A jeśli takiej nie znasz, możesz zostać nią sama i dołączyć do Strefy Mariza.