Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 6, 2019 in Beauty, Zdrowie |

Kto może wykonywać zabiegi medycyny estetycznej?

Kto może wykonywać zabiegi medycyny estetycznej?

Dbanie o swój wizerunek i nieustanne dążenie do coraz to lepszego wyglądu, jest cechą która dotyczy każdego z nas. Kto z nas bowiem nie chcę wyglądać jak najlepiej. Dbamy nie tylko o wygląd skóry twarzy, eliminowanie zmarszczek ale również próbujemy nieustannie zwiększać swoją masę mięśniową, poprawić aktualne parametry czy wpływać na cechy naszego ciała uwydatniające czy inne części. W tym przypadku najczęściej sięgamy zagadnienia związane z medycyną estetyczną. Chodzi tutaj zarówno o kwestie upiększania ciała, poprzez stosowanie substancji chemicznych i naturalnych oraz drobne zabiegi usunięcia lub modyfikacje niektórych części ciała. Wybierając spośród setek ofert gabinetów piękności i lekarzy medycyny estetycznej, powinno się pamiętać o kilku bardzo istotnych kwestiach.

Kto jest uprawniony do wykonywania zabiegów w medycynie estetycznej ?

Tego typu zabiegi wymagają odpowiednich umiejętności, profesjonalnego sprzętu i najwyższej jakości stosowanych substancji. Jest to bardzo istotne ponieważ mówimy tu o chirurgicznej ingerencji w ludzkie ciało. Naruszane są wtedy zazwyczaj elementy tkanki, przez co sterylność jest podstawą podczas tego typu działań. Dlatego właśnie, tego typu zabiegi mogą być wykonywane wyłącznie przez lekarzy, którzy odbili wiele lat nauki i mają odpowiednie umiejętności. Wybierając lekarza który ma wykonać ten czy inny zabieg, powinniśmy sprawdzić czy posiada odpowiednie kwalifikacje. Jeśli takowe posiada jego dane osobowe będą dostępne z jednym z wielu rejestrów w którym znajdują się wszyscy uprawnieni lekarze. Jest nim między innymi PTMEiAA. Obowiązuje do między innymi ustawa o zawodzie lekarza, prawo farmaceutyczne czy ustawa o działalności leczniczej, przez co mamy pewność że jego działalność i umiejętności są bardzo szczegółowo skontrolowane i możemy zaufać jego profesjonalizmowi.

Wyłącznie profesjonalizm i jakość

Podczas wielu operacji plastycznych ingeruje się w ciało wieloma substancjami mniej lub bardziej toksycznymi. Bardzo często używa się również wielu lekarstw i maści do pielęgnacji ciała po takowym zabiegu. Bardzo ważne jest więc aby takie substancje były certyfikowane oraz nie zawierały żadnych toksycznych substancji które mogłyby bardzo zaszkodzić organizmowi. Warto więc sprawdzić czy wszystkie stosowane leki są odpowiednio przebadane, znajdują się w rejestrach farmaceutycznych i nie spowodują żadnego uszczerbku na zdrowiu. Warto również sprawdzić czy preparaty które dostajemy do użytkowania są szczelnie opakowane, znajdują się w oryginalnych opakowaniach oraz nie widać jakichkolwiek śladów ingerencji osób trzecich.

Decydując się na jakiekolwiek zabiegi, ważne jest abyśmy dokładnie rozważyli wszystkie aspekty podjętych decyzji. Bardzo często bywa Bowiem tak że niektóre elementy medycyny estetycznej wpływają niekorzystnie na organizm, szczególnie zaraz po zabiegu. Ważne jest również abyśmy wybrali profesjonale gabinety lekarskie które zagwarantują prawidłowość wykonania zabiegu oraz stosowanie bezpiecznych substancji. Dlatego właśnie tak ważne jest aby nie wybierać niepewnych i nie do końca sprawdzonych gabinetów. Bywa bowiem tak, że stosują oni nie profesjonalny sprzęt oraz niecertyfikowane leki i substancje stosowane w zabiegach co w efekcie daje bardzo poważne skutki uboczne, które niekiedy mogą doprowadzić do poważnych powikłań a nawet śmierci. Wybierajmy profesjonalistów, takich jak dermatolog Warszawa a możemy być pewni, że efekt jaki uzyskamy będzie dla nas idealny i nie przypłacimy go zdrowiem.