Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 30, 2020 in Zdrowie |

Wpływ pokrzywy na organizm

Wpływ pokrzywy na organizm

Pokrzywa jest ceniona na całym świecie przez wielu lekarzy. To właśnie oni najczęściej przepisują tą roślinę swoim pacjentom w celu poprawy pracy organizmu. Jej regularne stosowanie przynosi niesamowite efekty zdrowotne. Potwierdzają to ludzie, którzy stosują napary z pokrzywy od wielu lat. Jest nie tylko polecana kobietom w ciąży i w okresie karmienia, ale także osobom cierpiącą na choroby związane z niedoborami witamin. W jakich sytuacjach szczególnie warto po nią sięgać?

Pokrzywa w ciąży – czy można bezpiecznie ją stosować?

Zioła stosowane w okresie ciąży to czasami niebezpieczna praktyka. Nie każde z nich korzystnie wpływają na ciężarną oraz jej płód. Jednak pokrzywa należy do roślin, z których bardzo chętnie korzysta duża ilość kobiet. Najważniejszy jest fakt, że to bogate źródło składników odżywczych, na które zapotrzebowanie znacznie rośnie w okresie ciąży. Ponadto pokrzywa usuwa nadmiar wody z organizmu. Jest to częsty problem ciężarnych, w szczególności w ostatnim trymestrze. Zwiększona ilość płynów w ciele często powoduje opuchliznę. Właśnie dlatego delikatny napar z pokrzywy może znacznie ułatwić przebieg ciąży każdej kobiecie.

Pokrzywa – ogromna dawka witamin

Pokrzywa to jedna z roślin najbardziej bogatych w różnego rodzaju witaminy. Polecana jest osobom w każdym wieku w celu uzupełnienia niedoborów makro- oraz mikroelementów, ponieważ dostarcza je do organizmu w odpowiednich dawkach. Jest bogata w witaminy takie jak C, K, B czy A. Dzięki wysokiej zawartości żelaza, chętnie wykorzystuje się ją w celu leczenia anemii. Pokrzywa skutecznie zwiększa ilość tego pierwiastka w organizmie.

Zastanawiając się na tym, jak wartościowa jest pokrzywa działanie lecznicze tej rośliny nie może umknąć naszej uwadze. Jest ona prawdziwą bombą witaminową, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w ciąży. Warto korzystać z niej również podczas anemii, ponieważ skutecznie zwiększa ilość żelaza w organizmie. To bez wątpienia wspaniała roślina mająca korzystny wpływ na zdrowie w wielu przypadkach.