Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 26, 2020 in Zdrowie |

Jak wyjść z hazardu?

Jak wyjść z hazardu?

Hazard jest podstępnym uzależnieniem, które ma ogromny wpływ na jakość życia osoby uzależnionej i jej najbliższego otoczenia. Wyjście z tego nałogu to proces długotrwały, który w praktyce oznacza walkę z własnymi słabościami do końca życia. Nieleczone uzależnienie od gier może nie tylko pozbawić chorego majątku, ale też wpędzić go w różne choroby, sytuacje konfliktowe oraz zburzyć relacje i więzi międzyludzkie.

Proces leczenia uzależnienia od hazardu jest wieloetapowy i wiąże się z licznymi, często bardzo bolesnymi dla pacjenta wyrzeczeniami. Wiele osób poddaje się i często są to pacjenci pozbawieni wsparcia ze strony rodziny i przyjaciół. Aby wyjść z hazardu, potrzeba siły do walki i profesjonalnej pomocy terapeuty.

Uzależnienie od hazardu, gdzie szukać pomocy?

Na stronie specjalistycznego ośrodka leczenia uzależnień Oaza SOS https://oaza.sos.pl/leczenie-uzaleznien/leczenia-uzaleznienie-hazardu/ możesz znaleźć wiele informacji na temat uzależnienia od gier finansowych oraz kontakt do fachowców, którzy pomogą ci wyjść z sytuacji kryzysowej.

Oferujemy kompleksowe leczenie, terapię indywidualną i grupową, a także profesjonalny, indywidualny program wyjścia z nałogu, oparty na nowoczesnych metodach, takich jak między innymi Program Dwunastu Kroków. Leczenie w naszym ośrodku oparte jest o dialog i odbudowywanie relacji, dzięki którym możliwe jest stopniowe wychodzenie z nałogu.

Hazard, czyli gra o własne życie

Nieleczone uzależnienie od hazardu może zniszczyć twoje życie, dlatego warto wiedzieć, jakie są symptomy choroby. Jeśli regularnie wydajesz znaczne sumy na gry typu: lotto, ruletka, giełda, wyścigi lub jesteś stałym bywalcem kasyna online, masz poważny powód do niepokoju.

Hazard może spowodować, że przestaniesz wierzyć w siebie, a swoją wartość uzależnisz od wygranej. Stawką jest tu twoje życie, relacje międzyludzkie, a brak interwencji może skutkować nie tylko popadnięciem w długi i konflikty, ale też licznymi problemami zdrowotnymi, depresją, nerwicami oraz stanami lękowymi.