Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 16, 2021 in Beauty |

Jak przyspieszyć porost włosów?

Jak przyspieszyć porost włosów?

Piękne włosy to marzenie każdej kobiety. Jednak część z nich skarży się na wypadanie włosów i ich kiepską kondycję. Wiele osób, które chciałyby mieć bujne, długie włosy, szuka też skutecznych sposobów na to, jak przyspieszyć porost włosów. Czy jest to możliwe?

Przyspieszenie porostu włosów to marzenie wielu kobiet. Choć włosy większości osób rosną w podobnym czasie – około 1 centymetr w ciągu miesiąca – odpowiednia pielęgnacja może przyspieszyć naturalny wzrost włosów. Można się o to postarać w prosty sposób. Jaki?

Jak przyspieszyć porost włosów?

Jeśli zastanawiasz się, jak przyspieszyć porost włosów, musisz zacząć od analizy swojego trybu życia i diety. To właśnie tutaj popełniamy najwięcej błędów, które skutkują wypadaniem włosów, zamiast sprawiać, aby włosy szybciej rosły. Stan skóry głowy odzwierciedla bowiem styl życia. Jeśli śpisz za krótko, niezdrowo się odżywiasz i ciągle towarzyszy Ci stres, skutki dotykają też skórę głowy. Aby zadbać o przyspieszony porost włosów, zacznij od wprowadzenia zdrowych nawyków żywieniowych. Zadbaj o to, aby na Twoim talerzu znalazły się produkty bogate w witaminy i minerały, takie jak cynk, wapń, żelazo oraz selen. Pamiętaj też o odpowiednim nawodnieniu organizmu.

Starając się o szybszy porost włosów na głowie, nie można też zapomnieć o prawidłowej pielęgnacji włosów. Bardzo istotne jest dobranie kosmetyków do potrzeb włosów i skóry głowy. Zwróć też uwagę, aby kosmetyki do pielęgnacji zapewniały nie tylko nawilżenie i odżywienie, ale chroniły też przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Jeśli masz problem z wypadaniem włosów, stosuj delikatne kosmetyki naturalne, które nie będą obciążały cebulek.

Domowe sposoby na przyspieszenie porostu włosów

O szybki porost włosów można zadbać, używając do tego prostych, domowych sposobów. Przede wszystkim należy zadbać o regularny peeling skóry głowy. Oczyści on skórę z pozostałości kosmetyków i zadba o usunięcie martwego naskórka. Cebulki będą dotlenione, a masaż wykonywany podczas peelingu poprawi ukrwienie skóry. Co na przyspieszenie porostu włosów najlepiej się sprawdzi? Najszybszy sposób, który pomoże przyspieszyć wzrost włosów to stosowanie wcierek. Możesz kupić gotowy produkt lub wykonać wcierkę samodzielnie.

Dobrym pomysłem jest wcierka ze skrzypu polnego i pokrzywy, ponieważ hamuje ona wypadanie włosów i przyspiesza porost nowych. Wystarczy przygotować po łyżce suszonych ziół, zalać je szklanką gorącej wody i zagotować. Przygotowany w ten sposób napar należy pozostawić na pół godziny pod przykryciem, a następnie odcedzić i przestudzić. Wcierkę można stosować codziennie, co wpłynie pozytywnie na stan włosów.