Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 3, 2020 in Zdrowie |

Mąka orkiszowa zależność pomiędzy rodzajem miejscem kupno produktu.

Mąka orkiszowa zależność pomiędzy rodzajem miejscem kupno produktu.

Ceny mąki orkiszowej zróżnicowane są mocno zróżnicowane. Wszystko zależy do tego gdzie (bazar, sklep, supermarket) i w jakiej proporcji pojemności opakowania można kupić mąkę z ziaren orkiszu oraz cena uzależniona jest od dostępnego jej rodzaju,

Mąka orkiszowa cena , a jej typ oraz pojemność opakowania

W rzeczywistości tak naprawdę ile kosztuje mąka orkiszowa?
Ceny mąki z orkiszu za jeden kilogram przeważnie jest zawsze znacznie wyższa w porównaniu do jednego kilograma- zwykłej mąki pszennej. W większości przypadków cena jest również uwarunkowana od typu/ rodzaju opisywanej mąki. Reguła mówi i pokazuje jasno, im większa liczba, czyli oznaczenie typu mąki orkiszowej, tym cena proporcjonalnie jest większa.

Przykładowo za mąkę orkiszową typu 2000 zapłacić trzeba średnio od 7 do 9,60 zł/kg. Natomiast oferowane ceny za pozostałe typy są minimalnie niższe, inaczej są tańsze.

Mąka orkiszowa cena – porównanie, pomiędzy poszczególnymi typami produktu

Dla porównania- zwykła mąka pszenna zwyczajnie kosztuje od 3,5 do 5 zł za 1 kilogram tego produktu. Jednak mała uwaga, ceny jednostkowe (detal) są dużo niższe niż w czasie nabywania (kupowania) większych (hurtowych) ilości produktu. Nabywcy detaliczni mogą już zakupić mąkę orkiszową w opakowaniach, będących w cenie od 3 do 10 zł (specjalny typ mąki dla alergików- produkt bezglutenowy). Natomiast jeżeli chodzi nabywców hurtownych, wówczas to ceny wyrobu zbożowego za 25-kilogramowe opakowania wahają się -w przedziale cenowym między: 100,a nawet 250 – 300 zł.

Pozostałe propozycje cenowe detal/ hurt – mąką orkiszowa

Typ mąki orkiszowej/ cena/ zawartość opakowania:

 • Mąka orkiszowa (razowa) typ 2000
  Cena 9,50 zł – opakowanie 1 kg;
 • Mąka orkiszowa typ 750 (biała)
  Cena 95,00 zł -opakowanie 10 kg;
 • Mąka orkiszowa (razowa) typ 2000
  Cena 90,00 zł -opakowanie 10 kg;
 • Mąka orkiszowa (biała) typ 750
  Cena 10,00 zł – opakowanie 1 kg;
 • Mąka orkiszowa (biała) typ 750
  Cena 225,00 zł – opakowanie 25 kg;
 • Mąka orkiszowa (razowa) typ 2000
  Cena 212,50 zł – opakowanie 25 kg;

Jak łatwo można zauważyć- zróżnicowanie cen opiera się m.in.: o typ produktu, pojemność jego opakowania, sposobu sprzedaży -hurt, czy detal. Również cena mąki orkiszowej zależna jest od miejsca jej dostępu. Najdrożej jest w sklepach specjalistycznych ze zdrową żywnością, a najtaniej w hurtowniach towarowych- Opłacalność zakupu dokonano w przeliczeniu na kilogramy. Aczkolwiek mąkę orkiszową kupimy w umiarkowanych cenach -w sklepach spożywczych oraz marketach.