Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 22, 2020 in Inne |

Praca barmana

Praca barmana

Chcąc zostać barmanem, trzeba liczyć się z faktem, że trzeba pracować nocami. Jest to również ciężka, wielogodzinna praca na nogach. Czasami klienci bywają kapryśni albo po prostu bardzo pijani. Jeśli jednak jest się osobą o miłym usposobieniu, barman to jeden z zawodów, który jest z reguły bardzo lubiany przez swoich klientów.

Jak zostać barmanem?

Chcąc zostać profesjonalnym barmanem warto rozpocząć od kursu. Jeśli mieszkasz w Warszawie i szukasz najlepszej opcji dla siebie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę kurs barmański Warszawa cena, a otrzymasz wszystkie niezbędne informacji. Na co musisz być przygotowany? Na sporą dawkę wiedzy. Musisz wiedzieć jakie są alkohole, dodatki, szkła, akcesoria. Nauczysz się jak łączyć smaki, co do siebie pasuje, a jakich połączeń absolutnie zaniechać. Powinieneś również wyróżniać się poczuciem estetyki, aby drinki wyglądały jak najlepiej. Czasami mniej znaczy więcej. Ważną kwestią jest również prezencja. Zadbany, nienaganny wygląd. Wyprostowana sylwetka i uśmiech na twarzy to jedna z wizytówek dobrego barmana. Nie można zapomnieć o pielęgnacji dłoni. To nimi barman pracuje i na nie patrzy klient.

Jakie są opcje po szkoleniu?

Jeśli odbyłeś już kurs i czujesz się pewny w tym co robisz, czas się gdzieś zatrudnić. Podstawą jest praca za barem. W zależności od preferencji oraz tego ile chcesz zarabiać, możesz wybierać spośród: klubów, pubów, barów, klubokawiarni, hoteli i innych. Na czas wakacji możesz wyjechać gdzieś za granicę. Co roku pojawia się wiele ofert pracy dla barmanów w ciepłych krajach. Pracy jest tam dużo, ale zarobki są również odpowiednie. Jeśli potrzebujesz samodzielności i nie lubisz gdy ktoś nad tobą stoi, załóż własną działalność. Kup bar, szkło i inne akcesoria. Możesz świadczyć swoje usługi na weselach, imprezach firmowych, imprezach integracyjnych i różnych wyjazdach. W końcu do odważnych świat należy. Zdobywanie kolejnych zleceń ułatwi z pewnością ukończenie dodatkowych kursów. Możesz pomyśleć nad pokazami typu flair lub nad carvingiem.