Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 26, 2021 in Zdrowie |

Szczoteczka soniczna – dlaczego warto mieć ją w swojej łazience?

Szczoteczka soniczna – dlaczego warto mieć ją w swojej łazience?

Codzienna higiena jamy ustnej stanowi nieodzowny element każdego poranka oraz wieczornej toalety. Od najmłodszych lat rodzice wpajają nam, jak ważna jest troska o zęby. Pozwala to na zachowanie nie tylko pięknego uśmiechu, ale i uniknięciu wielu dolegliwości związanych z nieleczonymi zębami i próchnicą. Prawidłowa technika oraz systematyczność to połowa sukcesu. Druga część dotyczy odpowiedniego sprzętu. Tradycyjne szczoteczki nie zapewnią takiej dokładności jak soniczne odpowiedniki. Jeśli jesteś na etapie poszukiwań takiego urządzenia dla siebie lub bliskiej Ci osoby – sięgnij po model, który zapewni Ci najlepszą ochronę. Ufamy, że po lekturze tego artykułu będziesz dokładnie wiedział, jaką szczoteczkę soniczną wybrać.

1. Szczoteczka soniczna – dlaczego jest lepsza od zwykłej szczoteczki?
2. Szczoteczka soniczna – jak działa?
3. Szczoteczka soniczna – dla kogo?
4. Na co zwrócić uwagę wybierając szczoteczkę soniczną do zębów?

Szczoteczka soniczna – dlaczego jest lepsza od zwykłej szczoteczki?

Szczoteczki elektryczne do zębów są często wybierane przez użytkowników w zastępstwie za tradycyjne, manualne modele. Praktyka pokazuje, że owocem współczesnej techniki są jednak jeszcze nowocześniejsze i skuteczniejsze modele.

Szczoteczki soniczne różnią się budową główki od elektrycznych odpowiedników. Odmienny jest także sposób działania – wykonuje ona bowiem ruchy pulsacyjne, czyli tak zwane mikrodrgania, które pomagają w bezpiecznym usuwaniu osadu z powierzchni zębów. Wydzielają również mikrobąbelki, które skutecznie pochłaniają zabrudzenia i wszelkie bakterie z trudnodostępnych przestrzeni międzyzębowych. Wygięta szyjka główki także przyczynia się do lepszej dostępności szczególnie do tylnych zębów. Obrotowe szczoteczki mają z kolei okrągłe główki.

Szczoteczka soniczna – jak działa?

W przypadku szczoteczek sonicznych wykorzystywana jest specjalna soniczna technologia, która powoduje, że w trakcie czyszczenia zębów główka urządzenia jest wprawiana w specjalny soniczny ruch, który pozwala szybko i efektywnie czyścić zęby oraz przestrzenie między nimi. To powoduje, że korzystanie z modeli sonicznych jest zdecydowanie korzystniejsze niż w przypadku szczotkowania tradycyjną szczoteczką. Można bowiem dotrzeć do miejsc, które są ledwie zauważalne oraz trudnodostępne. Jest też w pełni bezpieczna dla tych osób, które mają założone implanty. Z powodzeniem mogą także korzystać z niej osoby, które noszą na co dzień aparat ortodontyczny – podczas takiego leczenia troska o zęby jest szczególnie istotna, dlatego szczoteczka soniczna będzie wówczas strzałem w dziesiątkę. Po ten model mogą także sięgnąć te osoby, które mają założone plomby – szczoteczki soniczne w żaden sposób bowiem nie przyczyniają się do naruszania ich stabilności.

Szczoteczka soniczna – dla kogo?

Szczoteczki soniczne sprawdzą się nawet dla najmłodszych użytkowników, od szóstego roku życia. Z tych urządzeń mogą korzystać dorośli w każdym wieku, nie ma tutaj górnej granicy wieku. Szczoteczka soniczna sprawdzi się u tych wszystkich osób, które chcą dbać o swoją jamę ustną. Piękne i białe zęby są obecnie bardzo pożądane i stanowią oznakę zdrowia i odpowiedniej dbałości o siebie. Skoro i tak codziennie poświęcamy czas na mycie zębów, warto robić to efektywnie z wykorzystaniem jak najskuteczniejszych urządzeń. Można to potraktować jako inwestycję we własne zdrowie, co pomoże nam uchronić się przed zbyt częstymi i inwazyjnymi wizytami u dentysty.

Na co zwrócić uwagę wybierając szczoteczkę soniczną do zębów?

Przed zakupem sprzętu warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów, które pomogą Ci w codziennym użytkowaniu oraz sprawią, że higiena jamy ustnej będzie jak najefektywniejsza. Mowa choćby o szybkości szczotkowania. Dlaczego to tak ważne? Praca głowicy ma bezpośredni wpływ na stopień skuteczności pracy urządzenia, a to bezpośrednio przekłada się na usuwanie płytki nazębnej. Najpopularniejsze szczoteczki soniczne zapewniają pracę z prędkością około trzydziestu tysięcy obrotów na minutę. Z kolei najnowocześniejsze zapewnią w tym samym czasie około sześćdziesiąt tysięcy obrotów.

Nie bez znaczenia pozostaje także ilość trybów pracy. Szczoteczka służy bowiem nie tylko do tradycyjnego mycia zębów, ale może być także wykorzystywana do wybielania zębów. Producenci popularnych marek dowodzą, że już po czternastu dniach szczotkowania zębów w takim trybie różnica w kolorze zębów będzie widoczna.

Inną opcją jest również masaż dziąseł. Jego atutem jest to, że pomaga on w ukrwieniu, co pozytywnie wpływa w przypadku wybranych dolegliwości.

Podsumowując- troska o własne zdrowie nie ma ceny. Nieleczone zęby mogą prowadzić do szeregu innych dolegliwości – bólu głowy czy nawet problemów z sercem. Inwestycja w skuteczną szczoteczkę soniczną to także inwestycja w przyszłość oraz poczynione oszczędności. Jeżeli na przykład borykasz się z problemem próchnicy i przez to musisz regularnie odwiedzać dentystę – zakup takiego niepozornego urządzenia szybko się zwróci. Który model zatem wybierasz?