Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 4, 2021 in Beauty |

Toniki do twarzy – co to takiego i jak ich używać?

Toniki do twarzy – co to takiego i jak ich używać?

Odpowiednia pielęgnacja twarzy zazwyczaj wydaje się dość trudna, gdyż dla każdego słowo „odpowiednia” będzie oznaczało coś całkowicie innego. Pielęgnacja wcale nie musi być trudna, bo tak naprawdę wystarczy dobrze poznać swoją skórę i uświadomić sobie, z jakimi problemami boryka się ona najczęściej. Dodatkowo też warto wiedzieć, iż najczęstszym brakiem, który występuje przy pielęgnacji, jest nieodpowiednie nawilżenie skóry, toteż o to szczególnie powinniśmy zadbać. Najlepiej zrobić to dobrymi kosmetykami, takimi jak kremy czy toniki.

Co to jest tonik?

Można byłoby się zastanawiać, czym tak właściwie ten cały tonik jest, jednakże jest to bardzo banalna sprawa. Tonik to po prostu woda, zawierająca na przykład naturalne wyciągi z kwiatów, hydrolaty roślinne, czy też inne składniki, które za zadanie mają przede wszystkim nawilżyć naszą skórę. Takich kosmetyków zazwyczaj najlepiej jest używać dwa razy dziennie, po procesie mycia i oczyszczania twarzy. Zazwyczaj toniki są w opakowaniach z atomizerem, ale bardzo często też zdarzają się bez niego. W przypadku atomizera wystarczy za jego pomocą rozpylić, czyli po prostu popsikać kosmetykiem skórę twarzy po uprzednim umyciu jej i lekkim osuszeniu. Toniki bardzo szybko się wchłaniają i absolutnie nie należy ich z twarzy wycierać. Jeśli jednak dane opakowanie nie posiada atomizera, wystarczy użyć wacika kosmetycznego i to go nasączyć tonikiem, a następnie przetrzeć nim skórę. Waciki mają jednak to do siebie, iż wchłaniają część produktu, a wtedy marnuje się on, dlatego też, jeśli tylko nam taki sposób odpowiada, można po prostu wylać odrobinę płynu na rękę i bezpośrednio ręką nałożyć na twarz.

Czy toniki można zrobić samemu?

Wiele kosmetyków można zrobić samemu w domu, toniki po części także. Niewiele osób wie, iż istnieje coś takiego jak hydrolaty, czyli potocznie wody kwiatowe lub wody roślinne. Jest to woda zawierająca wyciąg z danej rośliny, powstająca zwykle jako produkt uboczny przy tworzeniu oleju z danej rośliny. Taki hydrolat idealnie nadawać się może właśnie jako tonik. Możemy więc wymieszać kilka różnych hydrolatów ze sobą, by stworzyć idealny tonik, odpowiedni na nasz problem skórny, na przykład kwiatowy tonik rozjaśniający, tonik na skórę trądzikową, czy też po prostu tonik nawilżający. https://gemini.pl/kategoria/kosmetyki/do-twarzy/toniki-do-twarzy