Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 3, 2018 in Zdrowie |

Test ciążowy – co powinnaś wiedzieć

Test ciążowy – co powinnaś wiedzieć

Test ciążowy wykonany zaledwie po kilku dniach od stosunku nie będzie nawet w najmniejszym stopniu miarodajny, dlatego niezależnie od emocji jakie tobą szargają nie powinnaś zanadto spieszyć się z jego wykonaniem.

Główną rolę gra tu czas

Testy ciążowe które nabyć możesz w każdej aptece lub drogerii, nie są profesjonalnymi narzędziami i niestety nawet wykonywane po odczekaniu odpowiednio długiego czasu nie pozwalają na uzyskanie w 100% pewnego wyniku.

Najbardziej skuteczna metodą określającą czy jesteś w ciąży, czy nie, jest wykonanie testu po terminie spodziewanej miesiączki. Obecne współcześnie na rynku narzędzia, mogą być zastosowane o każdej porze dnia lub nocy. Większość producentów zastrzega jednak, iż najlepszym momentem na użycie testu w ciągu doby jest poranek, kiedy to stężenie HCG w moczu jest największe.

W celu uzyskania prawidłowego i pewnego na 99% wyniku musisz postępować zgodnie z wytycznymi wypisanymi w instrukcjach dołączonych do zestawu, niezależnie od tego z jakiej firmy produktem masz do czynienia.

Jeśli nie prowadzisz dokładnego kalendarzyka dni płodnych oraz niepłodnych, a koniecznie chcesz wykonać miarodajne badanie, dotyczące tego kiedy test ciążowy kalkulator obliczyć ci pomoże. Najbezpieczniej wykonać go 10 dni po zapłodnieniu, lub w momencie kiedy nie pojawi się spodziewana miesiączka.

Czas ten uwarunkowany jest drogą jaką pokonuje zapłodnione jajeczko od momentu poczęcia do zagnieżdżenia się zarodka. Wtedy właśnie twój organizm zacznie produkować hormon odpowiedzialny za wynik testu ciążowego.