Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 21, 2020 in Beauty |

Mocno nawilżający balsam czyli jak wybrać dobry balsam nawilżający?

Mocno nawilżający balsam czyli jak wybrać dobry balsam nawilżający?

Każdemu powinno zależeć na posiadaniu dobrze nawilżonej skóry całego ciała. Niestety, nasza skóra każdego dnia narażona jest na kontakt z wieloma szkodliwymi dla niej czynnikami. Nie sposób nie wspomnieć także o tym jak bardzo szkodzi jej brak lub stosowanie nieodpowiednich kosmetyków. Warto byłoby więc starannie wybrać balsam, który odżywi naszą skórę i doda jej blasku.

Zakup balsam, który zawiera naturalne oleje. Mocno nawilżający balsam

Każdy, kto pragnie, aby jego skóra była odpowiednio napięta powinien sięgnąć po mocno nawilżający balsam. Powinien on zawierać szereg składników o dobroczynnym działaniu na naszą skórę. Mowa tu chociażby o naturalnych olejach roślinnych. Godny uwagi będzie w szczególności olej arganowy, ale dobroczynnych właściwości nie sposób odmówić także olejowi słonecznikowemu oraz olejowi jojoba. Jeżeli chcemy, aby balsam zapobiegał również nadmiernej utracie wody przez naskórek musimy również postarać się o balsam zawierający w swoim składzie kwas hialuronowy. Nie unikajmy także produktów zawierających w swoim składzie dobroczynny wosk z borówki amerykańskiej. Z właściwości kojących słynie również ekstrakt z aloesu.

O czym pamiętać stosując balsam?

Jeżeli zależy nam na tym, aby balsam do pielęgnacji skóry przynosił oczekiwane rezultaty musimy go systematycznie stosować. W przeciwnym razie mowy o trwałych i przede wszystkim satysfakcjonujących rezultatach być niestety nie może. Balsam zawsze należy wklepywać w starannie oczyszczoną skórę całego ciała. Nie wolno zapominać także o odpowiedniej technice stosowania kremu. Najlepiej byłoby delikatnie wmasować go w skórę. Podczas masażu dojdzie do pobudzenia mikrokrążenia. Dzięki temu składniki aktywne zawarte w kosmetyku znacznie lepiej się wchłoną. Warto byłoby mieć na uwadze także to, aby dobrać odpowiednią formułę kosmetyku. Nie powinna być ona zbyt wodnista, jeżeli zależy nam na tym, aby kosmetyk intensywnie nawilżył naszą skórę. Wspaniale byłoby wybierać balsamy o konsystencji masła. Możemy stawiać również na kosmetyki o konsystencji gęstej śmietany.