Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 12, 2019 in Beauty |

Wybielamy zęby w domu

Wybielamy zęby w domu

Kurkuma jest rośliną znaną w medycynie dalekiego wschodu już od wieków. Kurkuma jest ceniona ze względu na swoje właściwości antyoksydacyjne, antyseptyczne i przeciwzapalne.

 

Kurkumy można użyć również do wybielania zębów i dbania o higienę jamy ustnej. Kurkuma pomoże usunąć przebarwienia z zębów powstałe w wyniku spożywania kawy, herbaty, wina czy też palenia papierosów. Dzięki właściwościom antyseptycznym kurkuma wzmocni dziąsła a co za tym idzie – również i zęby Aby uzyskać efekt wybielania potrzeba jednak trochę cierpliwości.

 

Do wybielania zębów za pomocą kurkumy nie trzeba wiele. Wystarczy szczoteczkę do zębów zanurzyć w oleju słonecznikowym lub oliwie z oliwek a następnie w kurkumie. Należy szczotkować zęby kurkumą dwa do trzech razy w tygodniu. Efekty wybielania zębów będą widoczne już po trzydziestu dniach stosowania.
Jeśli zależy nam na rozjaśnieniu zębów naturalna metodą, a przy okazji na zadbaniu o zdrowie całej jamy ustnej, kurkuma będzie doskonałym i nie drogim sposobem na piękny uśmiech.