Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 30, 2018 in Beauty |

Co lepsze perfum czy woda toaletowa? Różnice między perfumami a wodą toaletową. Czym się różni woda toaletowa od perfum?

Co lepsze perfum czy woda toaletowa? Różnice między perfumami a wodą toaletową. Czym się różni woda toaletowa od perfum?

Co lepsze perfum czy woda toaletowa

Zapach jest idealnym zwieńczeniem każdej, zarówno damskiej, jak i męskiej stylizacji. Perfumy, ze względu na ogromny wybór, zmieniać można jak przysłowiowe rękawiczki – można dobierać je do odpowiedniej okazji, pory dnia czy roku oraz oczywiście własnego samopoczucia i gustu. Alternatywą dla perfum jest woda toaletowa. Wiele osób zadaje sobie pytanie – co lepsze perfum czy woda toaletowa?

Czym się różni woda toaletowa od perfum

Aby poznać odpowiedź na to pytanie należy dowiedzieć się, czym się różni woda toaletowa od perfum. Perfumy swój zapach zawdzięczają mieszaninie związków zapachowych, na które składają się przede wszystkim odpowiednio dobrane olejki zapachowe. Olejki zapachowe, czy inaczej mówiąc eteryczne pozyskuje się z wybranych części roślin (np. kwiatów albo liści) poprzez destylację z parą wodną lub ekstrakcję i zatężanie składników zapachowych bądź przez odpowiednie mieszanie syntetycznych związków chemicznych. Do mieszanki dodany jest także rozpuszczalnik, zwykle alkohol etylowy, i to właśnie od niego zależy, czy do czynienia mamy z perfumami właściwymi, wodą perfumowaną czy wodą toaletową. Woda toaletowa zawiera więcej rozpuszczalnika, zaś mniej olejków zapachowych, dlatego zapach jest łagodniejszy i mniej trwały.