Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 6, 2021 in Zdrowie |

Sport lekarstwem na wszystko

Sport lekarstwem na wszystko

Pewnie nieraz słyszałeś o takich chorobach jak cukrzyca, otyłość, a także o zwykłym zmęczeniu. Mówimy, że nie mamy czasu, a tu jeszcze choroby obniżają naszą odporność jak i negatywnie wpływają na nasze samopoczucie. Czy pomyślałeś choć raz, że najlepszym lekarstwem jest aktywność fizyczna? Jest za darmo, możesz ją uprawiać wszędzie, a możliwości jest bardzo dużo. Dlaczego więc nie spróbować?
Aktywność fizyczna to nie tylko smukła sylwetka, chociaż i ona jest marzeniem niemal wszystkich. Korzyści z aktywności fizycznej jest znacznie więcej.

Zapobiega chorobom

Regularna aktywność fizyczna ma bardzo pozytywny wpływ na cały organizm. Osoby, które regularnie ćwiczą, przede wszystkim rzadko chorują na cukrzycę. Nawet jeśli masz problemy z cukrem, lub została zdiagnozowana u ciebie cukrzyca, aktywność fizyczna wpływa na unormowanie się poziomu cukru. Przez pierwsze 15 minut ćwiczeń to właśnie cukru pozbywasz się najwięcej. Dopiero po dłuższym czasie, zaczynasz atakować tkankę tłuszczową. Dzięki temu, że spalasz tkankę tłuszczową, chronisz swój organizm przed otyłością, jak i nadwagą.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Choroby serca są bardzo poważnymi schorzeniami, jednak częściej występują one u osób, które stronią od sportu. Dlatego też warto wprowadzić ruch w życie codzienne. Nie musi być to aktywność na wysokim poziomie. Może być to jedynie marsz, ale w odpowiednim tempie i regularnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu masz możliwość chronienia siebie przed chorobami. Dlatego też, lepiej dbać o siebie niż leczyć.
Jeśli uważasz, że aktywność fizyczna jest bardzo wymagająca, to jesteś w błędzie. Wystarczy poświęcić 3-4 dni w tygodniu po 40 minut. To nie wiele, a korzyści jest bardzo dużo. Ból głowy, zmęczenie psychiczne to rzadkość u osób, które są aktywne. Ponadto zmniejszenie ryzyka na zachorowanie czy to na cukrzycę czy choroby serca już nie wspominając o przeziębieniach czy grypach. Robiąc tak niewiele, możesz zyskać naprawdę bardzo dużo. Tylko od Ciebie zależy czy zrobisz ten pierwszy krok