Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 12, 2021 in Beauty |

Zadbaj o siebie

Zadbaj o siebie

Wygląd, czy chcemy to przyznać, czy też nie, jest naszą wizytówką i w znacznym stopniu wpływa na wiele aspektów naszego życia. Na szczęście nie chodzi tu głównie o nasze naturalne i wrodzone cechy i rysy twarzy, a raczej o rzeczy, na które możemy mieć wpływ – o ile będziemy o siebie dbać.

 

Nasza sylwetka oraz stan skóry, włosów itd. nie tylko wywiera wpływ na to, jak jesteśmy odbierani, ale ma też ogromny wpływ na to, jak sami siebie oceniamy, co przekładać może się na nasze samopoczucie a w dalszej i szerszej perspektywie nawet na nasze zdrowie psychiczne. Kompleksy nie są niczym miłym, potrafią skutecznie zatruć nam życie. Choćby z tego powodu warto jest o siebie dbać. Po pierwsze duże znaczenie ma nasz styl życia. Warto zadbać o zdrową dietę i aktywność fizyczną. Najlepiej do maksimum ograniczyć odżywki. Duże znaczenie ma zdrowy sen i unikanie niepotrzebnego stresu.. To jednak dopiero początek. Dbając o nasz wygląd zewnętrzny musimy przede wszystkim pamiętać o regularności. Niektóre zabiegi – jak mycie, tonizacja czy nawilżanie twarzy wykonywać musimy codziennie, a właściwie – dwa razy dziennie, inne zabiegi wystarczy wykonać raz w tygodniu, inne – raz miesiącu i tak dalej.

Zabiegiem, który bardzo pomóc może w zachowaniu zdrowej skóry jest aqua oxybrazja. Pozwala on na bardzo dokładne oczyszczenie skóry przy wykorzystaniu w tym celu enzymów. Jest to rozwiązanie o tyle lepsze od mechanicznych peelingów, że te drugie wpływają tylko na pozbycie się martwego naskórka, ale przy tym mogą mogą niestety naszą cerę bardzo podrażnić. Oxybrazja jest bezpieczniejszym zabiegiem, dzięki któremu możemy skórę oczyścić a także rozświetlić. Oczywiście polecanych zabiegów jest o wiele więcej. Najlepszym wyjściem będzie wizyta u kosmetyczki, która dokona analizy stanu naszej skóry i podpowie, w jaki sposób powinniśmy o nią zadbać. Oczywiście koniecznie pamiętać musimy o tym, że wygląd – choć ważny – nie jest najważniejszy. Nie warto więc zapominać o tym, jakim jesteśmy człowiekiem i ile mamy do zaoferowania.