Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 6, 2021 in Beauty |

Co poradzić na elektryzowanie się włosów

Co poradzić na elektryzowanie się włosów

Elektryzujące włosy

Nadmiernie elektryzujące się włosy stały się naszym powszechnym problemem. Najczęściej borykamy się z tym problemem w okresie jesienno zimowym czyli tak zwanym sezonie grzewczym. Co robić kiedy włosy się elektryzują? Jednym ze świetnych pomysłów może okazać się czesanie włosów grzebieniem pomoczonym w wodzie. Bez wątpienia odpowiednie nawilżenie włosów to podstawa. Dlatego od czasu do czasu warto zainwestować w specjalne maseczki nawilżające, oprócz tego warto pić dużo wody lub innych wartościowych napoi które nawodnią nasze włosy od wewnątrz.

 

Nie myśl sobie, że to wszystko. Oprócz odpowiedniego nawodnienia równie ważna jest dieta bogata w warzywa i owoce, jeśli w naszej diecie nie znajdziemy dużo warzyw i owoców warto więc przemyśleć zmianę diety, która pomoże naszym włosom i przy okazji my sami nie będziemy się męczyć. Jako środki wspomagające mogą okazać się specjalne kosmetyki. Kosmetyki przeciwdziałające elektryzowaniu się naszych włosów powinny zawierać w sobie tak zwane substancje antystatyczne czyli takie które będą neutralizować gromadzenie się ładunków w naszych włosach. Dodatkowo nawilżanie naszych włosów po ich wyschnięciu po ich umyciu za pomocą specjalnych sprejów które będą odpowiadać za nawodnienie włosów ale nie tylko, bo będą działać równie dobrze w sferze przeciwdziałania elektryzowaniu się włosów. Więc ten sposób może okazać się najlepszym rozwiązaniem na uciążliwe elektryzowanie się włosów.

 

Gdy jesteśmy uzależnieni od używania na przykład prostownicy lub suszarki albo po prostu używamy ich stosunkowo za dużo należy zaprzestać tych działań,i dać swoim włosom wyschnąć w sposób naturalny i zarazem najlepszy dla nich. Jeżeli nie możemy przestać korzystać z suszarki do włosów bo przecież nie każdy ma czas rano aby jego włosy wyschły naturalnie warto zaopatrzyć się w kosmetyki lub specjalne odżywki o właściwościach termoochronnych. Sposobów na pielęgnację włosów właśnie pod tym względem jest cała masa, od nas zależy który sposób będzie dla nas lepszy.