Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 30, 2020 in Beauty |

Dobry antyperspirant bez aluminium. Zabezpiecz się przed potem.

Dobry antyperspirant bez aluminium. Zabezpiecz się przed potem.

Chyba każdy z nas lubi czuć się świeżo. Niestety, niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych lub niekomfortowe warunki w pomieszczeniu często sprawiają, że zaczynamy się pocić. Aby móc zabezpieczyć się przed przykrym zapachem potu powinniśmy używać antyperspirantu. Powinien być on jednak jak najstaranniej wybrany.

Dobry antyperspirant bez aluminium – po jaki dezodorant sięgnąć?

Dobry antyperspirant bez aluminium to produkt, którym powinna zainteresować się większość osób. Dzięki temu możliwa będzie skuteczna i przede wszystkim trwała ochrona przed skutkami potu. Pot bardzo często sprawia bowiem, że nasza skóra nieprzyjemnie pachnie, a my czujemy się nieświeżo. Dobrej jakości antyperspiranty znajdziemy najczęściej w sklepach z ekologicznymi i naturalnymi kosmetykami. Coraz więcej tego typu kosmetyków znajdziemy również w popularnych drogeriach. Z całą pewnością dobrze byłoby zwrócić uwagę na skład produktu zanim go wybierzemy. Ważne jest również to, aby przyjrzeć się formie dezodorantu. Dezodoranty w sprayu nie będą zbyt dobrym pomysłem, jeżeli dbamy o środowisko naturalne. Znacznie lepszym i przede wszystkim ekologicznym wyborem będzie rzecz jasna zakup antyperspirantu w kulce. Możemy sięgnąć również po antyperspirant w musie, ale tego rodzaju forma kosmetyków nie jest jeszcze zbyt popularna.

O czym pamiętać podczas aplikacji?

Jeżeli zależy nam na tym, aby antyperspirant był skuteczny, koniecznie musimy stosować go zgodnie z jego przeznaczeniem. Co jakiś czas warto ponawiać jego aplikację, zwłaszcza w intensywnie słoneczne i gorące dni. Wspaniałym pomysłem byłby wybór subtelnego zapachu kosmetyku. Zbyt intensywny zapach antyperspirantu może bowiem powodować wiele niedogodności, zwłaszcza podczas ponawiania aplikacji. Najlepszym wyborem będą bezzapachowe dezodoranty. Bezzapachowe antyperspiranty nie będą bowiem konkurować z zapachem naszych perfum. Są również bezpieczne dla alergików. Jeżeli boimy się białych smug na ubraniach, koniecznie sięgajmy po kosmetyki, które ich nie powodują. Odpowiednia adnotacja widnieje na opakowaniu kosmetyku.