Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 17, 2018 in Inne |

Saneczki w Szczawnicy

Saneczki w Szczawnicy

W ostatnich latach przybywa torów saneczkowych w całej Polsce. Takich całorocznych, z których skorzystają nie tylko miłośnicy sportów zimowych, ale także ci, którzy bardzo lubią podziwiać widoki w górach. Jednym z takich miejsc jest tor saneczkowy Szczawnica. Jest to zjeżdżalnia grawitacyjna, na której poruszamy się na specjalnie przystosowanych do tego celu wózkach. Czas zjazdu to około 4 minuty przy długości zjeżdżalni wynoszącej 570 metrów. Atrakcja jest położona tuż obok górnej stacji krzesełkowej na Palenicę

Dla kogo przeznaczona jest ta atrakcja?

Właściwie nie ma wyznacznika jeśli chodzi o osoby, dla których tor saneczkowy Szczawnica byłby najlepszy – jest doskonały dla każdego. Dzieci prawdopodobnie bawią się na nim najlepiej, aczkolwiek wielu dorosłych stojących w kolejce również nie może się doczekać zjazdu, chociaż nie zawsze chcą się do tego przyznać.
Różnica wysokości wynosi 21 metrów, a wózki są przystosowane do przewozu dwóch osób. Nawet jeśli jakieś dziecko obawia się przejazdu – nie ma takiej potrzeby, bez problemu wybierze się ze swoim opiekunem. Tory saneczkowe tego typu działają zazwyczaj od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Wszystko warunkuje jak zawsze pogoda. W deszczowe dni atrakcja prawdopodobnie zostanie zamknięta ze względu na bezpieczeństwo użytkowników. Rozkoszując się zjazdem można podziwiać panoramę okolicy – zobaczymy część Pienin i Tatr, które o każdej porze roku są piękne. Szkoda tylko, że przejazd trwa tak krótko. Za to można wybrać się kilka razy!