Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 5, 2020 in Beauty |

Posprzątaj szafę na lato – praktyczne porady

Posprzątaj szafę na lato – praktyczne porady

Porządki w szafie to odwieczny problem każdego z nas – garderoba jest pełna ubrań, ale w sumie nie masz w co się ubrać? To znak, że najwyższa pora na porządki w szafie jeszcze przed przyjściem lata. Pewnie zastanawiacie się jak to zrobić, aby nie tracić czasu a porządek przyniósł zamierzony efekt? Znaleźliśmy szybki i efektywny sposób! Chcecie dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do lektury naszego artykułu, z którego wszystkiego się dowiesz!

 

Porządki w szafie czas zacząć!

Stoisz przed szafą i chwytasz się za głowę, patrząc na to ile udało ci się zebrać ubrań przez te wszystkie lata? To zupełnie normalne. Większość z nas kupuje ubrania, zakłada je raz czy dwa i wiesza w szafie z myślą, że kiedyś znów je założy. W rzeczywistości pozostają tam na wieczny odpoczynek. Czas zrobić porządek w szafie, abyś mogła znów zobaczyć ile masz ubrań, które ci się nadal podobają i w razie potrzeby uzupełnić garderobę o najpotrzebniejsze ubrania.

 

Etap pierwszy – burza w szafie

Ok, ten etap może wydawać się drastyczny – nie obawiaj się jednak! A więc… wyrzuć wszystkie ubrania z szafy! Znajdź jedno miejsce, w które możesz położyć swoje ciuszki – proponujemy łóżko, jest czysto i będziesz miała dużo przestrzeni. Zrobione? Kolejnym krokiem jest wyznaczenie sobie 3 miejsc, w których ułożysz rzeczy. Pierwsze miejsce będzie należeć do ubrań, które nosisz i lubisz (wiemy, że znaczenie słowa “nosisz” może być różne u każdej osoby, ale przyjmijmy, że są to rzeczy, które miałaś przynajmniej raz w przeciągu 2ch miesięcy), oczywiście powinny w tym miejscu znaleźć się również buty do biegania damskie i ubrania sportowe. Drugie miejsce, będzie należeć do ciuchów, których dawno nie miałaś na sobie (czyli od co najmniej 3 miesięcy, a wiemy z własnego doświadczenia, że masz tam w szafie ciuszki, które leżą od nawet roku). Trzecia kupka na ubrania będzie należeć do rzeczy, które nie nadają się do dalszego noszenia – czyli są po prostu zniszczone.

 

Etap drugi – segregacja

Gdy już wyznaczysz kupki, wszystko pójdzie naprawdę łatwo i gładko. Rzeczy, które nosisz, możesz od razu przełożyć do szafy. Druga kupka ubrań może być problematyczna – bo w końcu leży tam bardzo ładna koszulka, która Ci się podoba… tylko nie miałaś jej na sobie od roku! Nie licz na to, że w końcu ją założysz – zapewne będzie tak, że po prostu będzie w dalszym ciągu leżeć w szafie przez kolejny rok! Nie miej sentymentów. Z ubraniami tej kupki możesz postąpić na kilka sposobów – jeśli są w dobrym stanie, możesz spróbować je sprzedać za pośrednictwem platform internetowych. Drugą metodą na poradzenie sobie z tymi ubraniami jest po prostu wymiana ze znajomymi – być może mają coś, co cię zainteresuje? Trzecią naszą propozycją jest oddanie potrzebującym – z pewnością sprawisz tym uczynkiem wiele dobrego! Trzecia kupka jest oczywiście przeznaczona do wyrzucenia, ewentualnie możesz stare koszulki przerobić na szmatki.

Etap trzeci – ostatni

Uff, to już koniec. Włóż pozostałe ubrania do szafy – prawda, że jest przejrzyście? Taki porządek sprawi, że będziesz dokładnie wiedziała jakie rzeczy masz w garderobie i ewentualnie uzupełnisz braki przy najbliższej okazji na zakupach. Mamy nadzieję, że nasz poradnik był ci pomocny – pamiętaj aby nie kupować ubrań, co do których nie jesteś przekonana – czasami mniej znaczy więcej!