Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 27, 2020 in Inne |

Piękny i kreatywny prezent dla 5 latka

Piękny i kreatywny prezent dla 5 latka

Prezent dla pięcioletniego solenizanta lub pięcioletniej solenizantki to już nie lada wyzwanie, ponieważ większość pięciolatków ma już sporo zabawek i trudno utrafić z pomysłem tak, aby nie zdublować przedmiotu, który dziecko już ma. Sprawdź, co – naszym zdaniem – jest oryginalnym i kreatywnym pomysłem na prezent dla 5 latka!

Prezenty sportowe dla pięciolatka

Zawsze staraj się dobierać prezenty tak, aby jak najlepiej służyły one rozwojowi dziecka i były dopasowane do jego przedziału wiekowego. Dziecko pięcioletnie zazwyczaj jest energiczne, ciekawe świata i wszędzie go pełno! I to jest bardzo dobry punkt wyjścia, jeśli masz zamiar znaleźć wyjątkowy prezent dla 5 latka.

 

Energicznego pięciolatka warto zachęcić do uprawiania sportów. Możesz to zrobić kupując mu np. pierwszą piłkę i buty do gry w piłkę nożną. Chłopcy w tym wieku potrzebują sporo ruchu, a sport drużynowy, to jeden z najlepszych sposobów na rozładowanie siły i energii. Jako prezent dla 5 latka możesz również wybrać wrotki lub rolki z kaskiem i kompletem ochraniaczy. Szusowanie na podwórku i wzdłuż chodników to świetny sposób na zużycie nadwyżki energii ruchliwego 5 latka.

 

Klocki rozwijają wyobraźnię pięciolatka

Kolejną, bardzo obszerną kategorią, w obrębie której możesz wybrać kreatywny i sprawdzony prezent dla 5 latka, są klocki. W zależności od tego, jaki budżet chcesz przeznaczyć na prezent dla 5 latka, możesz wybierać spośród różnorodnych zestawów klocków drewnianych, klocków magnetycznych, klocków Duplo lub klocków Lego. Taka zabawka bardzo dobrze rozwija wyobraźnię dziecka i pobudza je do kreatywnego myślenia i działania.

 

Nie musisz od razu wybierać najdroższego zestawu klocków Lego, sklepy internetowe oferują wiele różnych rodzajów klocków do budowania i układania. Możesz wybrać średnio miękkie, duże, kwadratowe klocki Clics, które, dzięki bocznym wypustkom i małej wadze, idealnie nadają się do budowania zarówno w poziomie, jak i w pionie. Klocki Lego występują w bardzo różnych zestawach tematycznych – może to być temat zwierzątek, pojazdów, instytucji, ale równie dobrze mogą to być motywy z bajek.

 

Gry edukacyjne rozbudzają ciekawość świata u pięciolatka

Pięcioletnie dziecko zazwyczaj jest bardzo zainteresowane tym, co dzieje się wokół niego, zadaje mnóstwo pytań i bardzo chce się dowiedzieć jak działa serce, dlaczego samolot lata i w którym miejscu na świecie jest najwięcej pięciolatków. Pomocne przy odpowiadaniu na te oraz inne pytania, mogą okazać się gry, plansze oraz książki edukacyjne dla 5 latków. To wcale nie jest za wcześnie na to, aby dziecko poznawało budowę ludzkiego ciała, kontynenty czy dowiadywało się pierwszych ciekawostek na temat budowy maszyn i ich działania. Dobrym rozwiązaniem są puzzle z mapą świata, gry edukacyjne z obrazkami i planszami oraz pierwsze, obrazkowe atlasy przyrody czy atlasy ludzkiego ciała.

 

Gry planszowe dla pięciolatków i nie tylko

Warto już zawczasu zachęcać dziecko do różnego rodzaju gier, aby wiedziało, że grać można nie tylko na komputerze, tablecie czy telefonie, ale również na wspaniałych grach planszowych. Gry planszowe dla dzieci, gry familijne sprawią przyjemność nie tylko naszemu pięciolatkowi, ale przy okazji ucieszą całą rodzinę – gwarantujemy! Wśród popularniejszych gier planszowych znajdują się mi.in. Monopoly, Farmer, Drabinki i Smoki, ale również gra na znacznie większej planszy – Twister, który rozrusza nie tylko głowy, ale i ciała uczestników gry!

 

Prezenty plastyczne dla pięciolatka

Prezent dla pięciolatka może zachęcić go do uczenia się nowych umiejętności plastycznych, np. malowania, rysowania, wycinania, wyklejania. Techniki mogą być naprawdę różne, ważne, aby pokazać dziecku jak najszersze możliwości. Dobrym prezentem plastycznym dla pięciolatka będzie zestaw pasteli z odpowiednimi kartkami do rysowania, zestaw węgielków i małe sztalugi, a nawet blok z kolorowymi papierami, nożyczki z ostrzami, które wycinają różne wzory i piórnik z zestawem grubych i cienkich kredek ołówkowych.