Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 27, 2020 in Beauty |

Jak poprawić owal twarzy i skutecznie pozbyć się zmarszczek?

Jak poprawić owal twarzy i skutecznie pozbyć się zmarszczek?

Zabiegi mające na celu spłycenie zmarszczek i poprawę owalu twarzy z roku na rok cieszą się większą popularnością. Coraz bardziej dbamy o wygląd, a inwestowanie w skuteczne zabiegi stało się codziennością. Nie bez powodu gabinety kosmetyczne i salony piękności prześcigają się w proponowaniu różnych metod. Wśród wielu ofert, które posiadają gabinety, dużym zainteresowaniem cieszą szczególnie zabieg HIFU i laser frakcyjny Co2.

Czym jest HIFU?

Metoda HIFU uznawana jest za jeden ze skuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. To fala akustyczna o wysokiej częstotliwości, która stymuluje komórki w tkankach. Odnowa struktury komórkowej odbywa się poprzez celowe poparzenie tkanki na pewnej głębokości pod skórą. Metoda określana jest mianem bezinwazyjnego liftingu twarzy.

Efekty HIFU

Dzięki zabiegowi wyraźnie zagęszcza się skóra i zmniejsza wiotkość. Ma to szczególne znaczenie, kiedy z wiekiem pojawiają się problemy z jędrnością. Dzięki temu kontur twarzy wyraźnie się zaostrza, a skóra na szyi i policzkach nabiera gęstości. W związku z tym znikają zmarszczki, a pory skóry stają się mniejsze. Zatem zabieg polecany jest w szczególności dla osób o skórze wiotkiej, które jednak nie chcą poddawać się zbiegom inwazyjnym. Zaletą metody jest również możliwość stosowania jej wraz z innymi zabiegami, bez obawy o konsekwencje dla skóry.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg powinien być wykonywany przez osobę odpowiednio przeszkoloną i wykwalifikowaną. Pacjent w wygodnej pozycji podawany jest działaniu emisji ultradźwięków na odpowiedniej głębokości. Na skórę nakłada się żel, który zwiększa efektywność działania fal. Osoby wyjątkowo wrażliwe mogą skorzystać ze znieczulenia. Następnie do skóry przykładana jest głowica, która wysyła ultradźwięki. Czas trwania zabiegu to 20 -30 minut.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg jest nieinwazyjny i bezpieczny dla większości. Specjaliści jednak wskazują, że należy powstrzymać się od zabiegu w przypadku:

  • ciąży;
  • nowotworów złośliwych;
  • przebytych udarów mózgu;
  • chorób serca;
  • stanów zapalnych w miejscu wykonywania zabiegu;

Czym jest laser frakcyjny?

To obecnie najskuteczniejsza metoda do walki ze zmarszczkami i uciążliwymi bliznami. Usuwa również przebarwienia i inne niedoskonałości oraz wyraźnie poprawia napięcie skóry. Działanie, podobnie jak w przypadku HIFU, również opiera się o działanie fal. Laser frakcyjny wysyła promieniowanie, które następnie wnika w tkankę i pochłaniane jest przez wodę w nich zawartą. Wtedy dochodzi do jej podgrzania i odparowywania. Dzięki temu tkanka znika wraz z wodą i powstają równomierne ubytki, a skóra zostaje zmuszona do samoczynnej odbudowy. Należy dodać, że takie “wypalanie” skóry nie dzieje się na jej powierzchni, a w głębi.

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu pojawiają się już po kilku dniach. Zmarszczki i zwiotczenie skóry wyraźnie się minimalizuje, znikają “worki” pod oczami. Skóra wygląda na młodszą, poprawia się elastyczność i wyraźne odmłodzenie. Znikają rozszerzone pory i rozstępy To również doskonała metoda na blizny różnego pochodzenia. Zabieg doskonale wyrównuje nierówności skóry, naprawia uszkodzenia słoneczne, likwiduje zmiany pigmentowe, przebarwienia, plamy starcze i ostudy.

Przebieg zabiegu

Po dokładnym oczyszczeniu skóry i dezynfekcji nakładany jest krem znieczulający. Następnie skóra poddawana jest działaniu promieniowania. Po zabiegu nakładana jest specjalna maska kojąca. Na tydzień przed należy unikać słońca oraz produktów, które w znacznym stopniu mogą podrażnić skórę. Wszelkie peelingi nie są wskazane.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg nie jest metodą inwazyjną, jednak podobnie jak w przypadku HIFU należy wstrzymać się z jego wykonaniem jeśli występują:

  • ciąża;
  • padaczka;
  • nowotwory;
  • rany otwarte;
  • alergie;

Zabiegi określane mianem liftingu bezinwazyjnego są niezwykle skuteczne. To najlepsze metody do kompleksowej stymulacji skóry, by pobudzić ją do regeneracji i odmłodzenia. Kolagen, który w tym wypadku namnaża się ma zbawienne działanie na jędrność, napięcie i zagęszczenie skóry. To doskonałe metody na skuteczny lifting bez skalpela.

Artykuł powstał przy współpracy z Esthe Zone – medycyna estetyczna Warszawa