Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 24, 2018 in Inne |

Koty rasowe i nierasowe

Koty rasowe i nierasowe

Niech podniesie rękę ten, kto nie lubi kotów. Są one obiektem wielu memów, uroczych filmików, które notorycznie oglądamy i wspaniałymi zwierzakami domowymi.

Kot domowy

Jak dobrze wielu z nas wie, koty to specyficzne zwierzaki. Są urocze, ale dość przebiegłe. Nie bez powodu mówi się, że to człowiek służy im, a nie one człowiekowi. To fakt, są niezbyt posłuszne. Co innego psy. Być może dlatego tak się nie lubią i istnieje to słynne porównanie – nie lubić się jak pies z kotem.
Koty to mimo wszystko jedne z najczęściej posiadanych zwierząt domowych i najbardziej przez ludzi lubiane.

Rasy

Koty, tak jak psy, możemy spotkać w wielu rasach. Jedne są mniejsze, inne większe. Jednak występują również specyficzne przypadki. Na przykład weźmy dla porównania kota syjamskiego i kota rasy maine coon. Jeden zupełnie bez sierści, drugi z bujną czupryną. Zarówno jedne, jak i drugie mają swoich wielbicieli. Chociaż koty syjamskie zazwyczaj są mniej preferowane.

Ogłoszenia

Jeśli chodzi o koty maine coon ogłoszenia możemy spotkać bardzo często. Zazwyczaj dotyczą one oddania kota, ale również znajdziemy takie, gdzie potencjalny nowy właściciel szuka dla siebie wymarzonego pupila. Ogłoszeń takich jest coraz więcej. Dlaczego? Ta rasa w ostatnich latach stała się bardziej popularna i więcej osób się o niej dowiedziało. Dzięki temu koty te zyskały nowych fanów.
Warto jednak mieć na uwadze, że koty, zarówno te rasowe jak i nie, potrzebują naszej opieki i schronienia. Warto odnosić się do nich z czułością.