Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 29, 2018 in Inne |

Nie lubiąc wysokich temperatur

Nie lubiąc wysokich temperatur

Dni detoksu z pięciodniowym oczyszczaniem, pijąc sok, już dawno minęły.
Sauny na podczerwień pojawiają się w całym kraju – takie jak sauny infrared Poznań – obiecując, że pomogą Ci spalić kalorie, poprawić nastrój, rozluźnić mięśnie i wiele więcej. Sauna uspokaja, przyspiesza bicie serca, krążenie krwi, stymuluje i oczyszcza skórę, usuwa toksyny z organizmu, a nawet pomaga uwolnić hormon szczęścia.
Co to jest sauna infrared?
Tradycyjne sauny (takie, które ze stosem drewna, węgla lub kamieni parują w kącie) wykorzystują ciepło do ogrzania powietrza, ogrzewając w ten sposób ciało od zewnątrz. Sauny na podczerwieni ogrzewają ciało od wewnątrz.
Z tego powodu jednym z głównych atutów jest to, że sauny na podczerwień nie są tak gorące jak konwencjonalne pokoje – około 50 do 60 stopni w porównaniu do tradycyjnych od 65 do 110 stopni. Ułatwia to odczucie na ciele, szczególnie dla osób, które nie tolerują dobrze ciepła, a jednocześnie zapewniają podobne korzyści. Pomysł polega na tym, że z krwią i wydzielaniem potu twoje ciało w dużym stopniu uwalnia toksyny.
Możesz wejść do sauny na podczerwień w kostiumie kąpielowym lub przykryć ręcznikiem, ponieważ temperatura w saunie nie jest wysoka.
Istnieje jednak wiele rodzajów saun na podczerwień. Aby poczuć zalety zabiegów w saunie, należy je wykonywać regularnie – przynajmniej raz w tygodniu, dwie lub trzy sesje przez 5–15 minut.
Aby poczuć wszystkie zalety i działanie sauny na podczerwień, zalecamy odwiedzanie jej raz w tygodniu lub częściej, przez 20-30 minut.