Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 28, 2020 in Beauty |

Depilacja laserowa – te 3 rzeczy powinnaś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zabieg

Depilacja laserowa – te 3 rzeczy powinnaś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zabieg

Depilacja laserowa jest jedną z najchętniej wybieranych metod, pozwalających pozbyć się niechcianego owłosienia. Zabieg ten ma bardzo dużą skuteczność, jednak aby ją sobie zapewnić, warto się do niego odpowiednio przygotować.

  1. Depilacja laserowa – kto powinien z niej zrezygnować?
  2. Jak przygotować się do depilacji laserowej?
  3. Zalecenia po depilacji laserowej

Przed poddaniem się zabiegowi depilacji laserowej, warto sprawdzić wszystkie przeciwwskazania do jego wykonania. Ważny jest również sposób przygotowania i zastosowanie się do wskazówek specjalistów.

Depilacja laserowa – kto powinien z niej zrezygnować?

Lista przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej nie jest długa. Ze względu na dobro dziecka, z zabiegów powinny zrezygnować kobiety w ciąży, a w większości przypadków również matki karmiące piersią. Duża przeszkodą są choroby skóry, zarówno te popularne jak zakażenia wirusowe, np. brodawki, kurzajki czy opryszczka, jak również te poważniejsze, np. łuszczyca, bielactwo lub rybia łuska. Depilację laserową warto odłożyć w czasie w przypadku osób w trakcie antybiotykoterapii – wiele antybiotyków zwiększa wrażliwość na światło, a dodatkowo istnieje ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji, wywołanych nieprzewidzianymi reakcjami osłabionego organizmu.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Właściwe przygotowanie się do zabiegu jest konieczne do jego przeprowadzenia. Przede wszystkim należy ogolić depilowane miejsca, najlepiej tego samego dnia lub w dniu poprzedzającym zabieg – tylko na tak przygotowanej skórze można wykonać procedurę depilacji. Poddawane zabiegowi obszary ciała powinny być również dokładnie umyte. Przed depilacją pach należy dokładnie usunąć pozostałości dezodorantu i antyperspirantu, a jeśli depilowane będą okolice twarzy, konieczne będzie usunięcie makijażu. Przed zabiegiem nie powinno stosować się żadnych kremów i balsamów – dozwolone jest wykorzystanie maści znieczulającej, szczególnie w przypadku depilacji wrażliwych części ciała, jak bikini lub pachy. Więcej wskazówek jak przygotować się do depilacji laserowej można znaleźć na https://nylasercenter.com.pl/oferta/depilacja-laserowa-jak-przebiega-zabieg/.

Zalecenia po depilacji laserowej

Po wykonanym zabiegu warto szczególnie zadbać o depilowany obszar. Należy unikać gorących kąpieli, podrażniających i złuszczających kosmetyków, a także wyrywania włosów. Przez około tydzień po depilacji warto zrezygnować z wizyty na basenie lub w saunie. Aby zmniejszyć ewentualne obrzęki i zaczerwienienia, można smarować skórę łagodzącymi kremami, takimi jak Alantan czy Bepanthen.