Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 22, 2018 in Beauty |

W jaki sposób można usunąć makijaż permanentny?

W jaki sposób można usunąć makijaż permanentny?

Może się zdarzyć, że kobieta będzie niezadowolona z efektu, jaki pozostawi na jej skórze zabieg permanentnego makijażu. Może to być trwały makijaż ust, brwi, czy dolnej lub górnej linii rzęs. Każdy z nich, jeśli będzie nieodpowiednio wykonany, może wyglądać nieestetycznie i niezgodnie z pierwotnymi wymaganiami klientki. Zdarza się również, że barwnik wprowadzony pod skórę przybiera niebieskich lub zielonych refleksów. Naturalną reakcją będzie wtedy pragnienie usunięcia takiego nieudanego makijażu.

Zabieg laserowy

Jedyną w pełni skuteczną metodą na całkowite pozbycie się barwnika ze skóry jest laser. Z pomocą takiego zabiegu, można całkowicie zlikwidować barwnik i efekty nieudanego permanentnego makijażu. Jest to jednak metoda, której klientki czasem się obawiają i nie czują się z nią komfortowo.

Remover jako delikatniejsza alternatywa

Jest to druga opcja, którą stosuje się nawet częściej. Remover makijaż permanentny do końca nie usunie, ale sprawi, że będzie on jaśniejszy i mniej wyraźny. Jest to substancja, którą wprowadza się pod skórę, tak samo jak wcześniej umieszczony tam barwnik. Dzięki reakcjom wiązania, remover zbiera cząsteczki barwnika i wypycha go na powierzchnię skóry, tworząc na niej małe strupki. Dlatego, jeśli klientka zdecyduje się na zabieg z użyciem removera, należy naruszyć zwartość naskórka, jeśli jest on już całkiem zagojony po zabiegu makijażu. Może to powodować pewien dyskomfort w postaci bólu, jednak w ofercie znaleźć można też usługę znieczulenia kremem.