Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 22, 2021 in Beauty |

Lakiery hybrydowe – czy to dobry pomysł?

Lakiery hybrydowe – czy to dobry pomysł?

W ostatnim czasie coraz więcej osób korzysta z lakieru hybrydowego. Stał się on właściwie wręcz rewolucyjnym wynalazkiem, gdyż całkowicie odmienił manicure. Zaczęto używać go bardzo namiętnie, zarówno w salonach kosmetycznych, jak i we własnych domach. Czym właściwie jest taki lakier i jak go używać? Otóż warto wiedzieć, iż lakier hybrydowy, to tak jak sama nazwa wskazuje, lakier, który jest połączeniem dwóch różnych produktów, a dokładniej zwykłego lakieru do paznokci oraz lakieru żelowego.

Jak nakładać hybrydę?

Nakładanie lakieru hybrydowego trwa dłużej niż nakładanie zwykłego lakieru, ale sam proces wcale nie jest taki trudny, jaki się wydaje. Dodatkowo hybryda utrzyma się na paznokciach znacznie dłużej niż zwykły lakier i będzie ładniej wyglądać. Otóż, żeby prawidłowo nałożyć taki lakier, najpierw powinno się odsunąć lub wyciąć skórki, zetrzeć wierzchnią i nierówną warstwę płytki paznokcia bloczkiem polerskim i odtłuścić płytkę specjalnym płynem – cleanerem. Jeśli te kilka kroków nie sprawiają nam żadnych trudności i udaje nam się wykonać je bez problemu, można przejść do nakładania lakierów. Jako pierwszy nakładamy bezbarwny lakier bazowy, który utwardzamy w specjalnej lampie, tak samo zresztą, jak każdą kolejną warstwę lakieru. Następnie nakładamy lakier kolorowy, w zależności od stopnia jego krycia, może to być jedna, dwie lub trzy warstwy i też utwardzamy każdą warstwę. Kolejnym krokiem jest albo narysowanie wzorków na paznokciach lub dodanie specjalnego efektu, lub też od razu nałożenie ostatniej warstwy, czyli bezbarwnego lakieru top. Ostatnią warstwę utwardzoną w lampie oczyszczamy cleanerem i nasze paznokcie są gotowe.

Efekty na paznokciach

Lakier hybrydowy ma to do siebie, iż można dzięki niemu uzyskać bardzo wiele różnych efektów na paznokciach, na przykład za pomocą samych lakierów i specjalnych narzędzi, ale także z udziałem innych produktów, które przeznaczone są do użytku w połączeniu z lakierami hybrydowymi, na przykład pudrów i pyłków. Dzięki wcześniej wymienionym produktom można uzyskać takie efekty jak na przykład paznokcie lustrzane, metaliczne, z różnymi fakturami, czy także nawet futerkowe.