Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 12, 2020 in Beauty |

Chroń swoją twarz przed słońcem! Krem z filtrem na co dzień

Chroń swoją twarz przed słońcem! Krem z filtrem na co dzień

Latem większości z nas zależy na uzyskaniu pięknej opalenizny. Długotrwałe opalanie się na słońcu przyczynia się jednak do powstania raka skóry. Może być również przyczyną udarów. Nie sposób również nie zauważyć, że słońce sprawia, że nasza skóra szybciej się starzeje. Należałoby więc ochraniać ją przed intensywnymi promieniami słońca. Pomóc w tym może krem z filtrem na co dzień.

Dlaczego należy stosować krem z filtrem na co dzień?

Każdemu powinno zależeć na posiadaniu zadbanej skóry twarzy. Promienna cera stanowi bowiem naszą wizytówkę. Nie wystawiajmy jej więc na szkodliwe, długotrwałe działanie promieni słonecznych. Wspaniałym wyborem będzie zdecydowanie się na krem z filtrem. Kosmetyki te znajdziemy w wielu sklepach kosmetycznych, zarówno stacjonarnych jak i internetowych. Nie ulega jednak wątpliwości, że posiadacze wrażliwej skóry powinni zaopatrywać się w kremy z filtrem w aptekach. Apteczne kremy z filtrem są bowiem delikatniejsze. Nie sposób nie zauważyć, że dla wielu osób ważnym kryterium przy wyborze tego typu kosmetyków jest cena. Jeśli chcemy aby była niska, przejrzyjmy kilka lub nawet kilkanaście różnych ofert. Dzięki temu dowiemy się jaki kosmetyk jest godny naszej uwagi.

Jak stosować krem z filtrem?

Stosując krem z filtrem musimy mieć na uwadze jego odpowiednią aplikację. Aby krem był skuteczny, jego aplikacja musi być często ponawiana. W przeciwnym razie mowy o pełnej ochronie słonecznej być niestety nie może. Na opakowaniu produktu znajdziemy informację mówiącą nam o tym, jaką ilość kremu należy nanieść na swoją twarz. Co trzy lub cztery godziny warto ponowić aplikację kosmetyku, zwłaszcza jeżeli przebywamy na słońcu przez długi czas. Jeśli korzystamy z cienia, aplikacji często nie trzeba ponawiać. Na rynku dostępne są również kosmetyki, które gwarantują ochronę przeciwsłoneczną przez nawet osiem godzin. Zazwyczaj jednak tego typu kosmetyki posiadają wysoką cenę. Ich stosowanie jest jednak niebywale komfortowe ze względu brak konieczności replikacji.