Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 8, 2021 in Beauty |

Karboksyterapia – rozwiązanie na wypadające włosy

Karboksyterapia – rozwiązanie na wypadające włosy

Masz problem z wypadającymi włosami? Marzysz o pięknej, bujnej czuprynie, którą będziesz mógł/mogła pochwalić się wszystkim dookoła? Koniecznie musisz wypróbować zabieg karboksyterapii, czyli leczenia za pomocą dwutlenku węgla. Karboksyterapia sprawi że zapomnisz o wszystkich swoich problemach z męczącą Cię codziennie przypadłością.

Wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Metoda ta jest wspaniała dla osób, które zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów, wręcz nawet z łysieniem, zarówno androgenowym, jak i hormonalnym. Wiemy, że istnieje wiele takich osób, a my chcielibyśmy im pomóc. Łysienie to krępująca dla niektórych przypadłość, wiele osób wstydzi się nadmiernie wypadających kosmyków. Marzy wręcz o ograniczeniu wypadania cebulek, częściowo bądź też całkowicie. Zabiegu tego jednak nie możemy wykonać u wszystkich pacjentów, dlatego przeprowadzamy szczegółowe wywiady z nimi. Ważne jest dla nas bezpieczeństwo naszych klientów. Metodzie tej nie mogą poddać się kobiety, które są w ciąży lub odbywają właśnie proces laktacji, czyli wytwarzają mleko i karmią swoje pociechy. Zabiegu takiego nie możemy przeprowadzić również u osób, które przebyły chorobę nowotworową, zażywają antykoagulanty, czyli leki przeciwzakrzepowe, a także u pacjentów, którzy w dniu zabiegu mają opryszczkę czy półpaśca.

Czas trwania i częstotliwość, jaką powinien mieć zabieg

Przygotowując się do zabiegu, w jego dzień, zalecamy umyć głowę. Później przechodzimy do jego przeprowadzenia. Zaczynamy od zdezynfekowania skóry głowy, w głąb której następnie podajemy medyczną odmianę dwutlenku węgla za pomocą iniekcji, czyli wstrzykując igłą roztwór do tkanek. Czas trwania jednego zabiegu to około 30 minut. Aby uzyskać rezultaty w postaci ograniczenia lub całkowitego zahamowania wypadania włosów, powinniśmy wykonać od 8 do 10 zabiegów. Ich częstotliwość przy danym etapie się zmniejsza. Pierwsze cztery zabiegi przeprowadzamy co 7 dni, czyli raz na tydzień. Jest to tzw. kuracja uderzeniowa. Następne cztery zabiegi wykonujemy co dwa tygodnie, a kolejne co cztery tygodnie – ma to być kuracja podtrzymująca. Profilaktycznie powtarza się je raz na trzy miesiące.

Dodatkowe zalety karboksyterapii

Nie musimy jednak zabiegów tych wykonywać tylko w przypadku nadmiernego wypadania włosów. Polecamy je również osobom, których włosy są zniszczone i słabe, a także potrzebują odżywienia. W końcu każdy pragnie mieć piękną, lśniącą oraz gęstą czuprynę, za którą oglądają się przechodnie na ulicach i o którą pytają znajomi i rodzina. Atutem tego zabiegu medycyny estetycznej jest to, że jest on całkowicie bezbolesny oraz bardzo skuteczny, co pewnie wiele osób uzna również jako zachętę do jego zrobienia.

Nasz gabinet trychologiczny dokłada wszelkich starań, aby byli Państwo w 100% zadowoleni z obsługi i efektów. Zabieg w Centrum Zdrowego Włosa przeprowadza lekarz Magdalena Stec-Polak, która jest specjalistką w swojej dziedzinie. Profesjonalnie podchodzi do każdego swojego pacjenta i dba, aby czuł się jak najlepiej.