Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 12, 2018 in Beauty |

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego

Czy zrobić sobie makijaż permanentny? A jeśli tak to kiedy? Czy istnieją jakieś wskazania do wykonywania tego rodzaju makijażu? Dzisiaj postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości związane z tym tematem.

Przeciwwskazania czasowe

Pewne dolegliwości mogą spowodować, że tymczasowo lepiej odłożyć zabieg makijażu permanentnego i umówić się z kosmetyczką na inny termin. Doskonałym przykładem jest makijaż permanentny a okres – w czasie okresu lepiej nie wykonywać tego rodzaju zabiegów ze względu na zmniejszoną tolerancję na ból. Podobnie kiedy Twój organizm zaatakuje jakaś infekcja wirusowa, grzybicza czy bakteryjna – wówczas również lepiej nie ryzykować dłuższego gojenia się skóry po zabiegu czy też nieprzyjemnych powikłań.

Przeciwwskazania stałe

Jest niestety szereg schorzeń i dolegliwości, które wykluczają całkowicie wykonanie zabiegu makijażu permanentnego. Jest to na przykład epilepsja lub hemofilia, która uniemożliwia gojenie się ran lub czyni je bardzo utrudnionym, wobec czego skóra po zabiegu nie jest w stanie prawidłowo się zregenerować. Jeśli cierpisz na choroby kardiologiczne lub nowotworowe również powinnaś zrezygnować z makijażu permanentnego. Jeśli masz stwierdzoną alergię na barwniki lub choćby jej podejrzenie, także powinnaś się wstrzymać. Przeszkodą będą również wszelkiego rodzaju poważne choroby skórne takie jak pokrzywka czy łuszczyca – wówczas ingerencja w skórę podczas makijażu permanentnego może być niestety dla Ciebie bardzo niebezpieczna.