Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 21, 2023 in Beauty |

Jak działają lasery do depilacji?

Jak działają lasery do depilacji?

Aby szybko i przede wszystkim skutecznie zlikwidować owłosienie stosuje się wysokiej jakości lasery. Obecnie cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem. Są chętnie wykorzystywane w medycynie estetycznej, ale nie tylko. Depilacja laserowa umożliwia sprawne uzyskanie pożądanych efektów. Technologia wyróżnia się wydajnością i bezpieczeństwem. W poniższym artykule przedstawiamy, w jaki sposób działają lasery do depilacji.

 

Zastosowanie depilacji laserowej jest współcześnie bardzo powszechne. Na taki zabieg decydują się głównie młode kobiety, ale nie tylko. Można go przeprowadzić niezależnie od wieku czy płci. Panowie również mają możliwość szybkiego i dokładnego pozbycia się owłosienia z różnych części ciała. Pracownik centrum medycznego Sublimed tłumaczy:

Depilacja laserowa to nowoczesna technologia, pozwalająca na sprawne, bezpieczne i komfortowe dla pacjenta usunięcie owłosienia. Przede wszystkim polecamy medyczny laser diodowy Cynosure Vectus, wyróżniający się największą skutecznością na rynku.

Działanie lasera diodowego Cynosure Vectus

Laser diodowy Cynosure Vectus wyróżnia się niepowtarzalną technologią. Wykorzystuje ona wysokiej jakości czytnik melaniny, w związku z czym możliwe jest dopasowanie indywidualnych parametrów zabiegu. Dzięki temu uzyskiwane są świetne efekty depilacji, a ryzyko poparzenia zostaje wykluczone. Istotna jest również technologia Photon Recycling, charakterystyczna dla tego lasera. Odbija ona bowiem światło dzięki specjalnemu systemowi. W ten sposób możliwe jest jego skierowanie do skóry i tym samym zwiększenie liczby zlikwidowanych włosków.

Depilacja laserowa Vectus zasługuje na uwagę także z powodu technologii Advanced Contact Cooling. Polega ona na chłodzeniu części ciała, która ma być poddana zabiegowi. Dzięki temu usuwanie owłosienia nie powoduje dyskomfortu. Co ciekawe i na pewno ważne dla pacjentów – laser diodowy tego rodzaju umożliwia skuteczne zlikwidowanie włosków w każdym kolorze.

Czy depilacja laserowa Vectus jest skuteczna?

Zastosowanie lasera diodowego Vectus zapewnia niesamowitą skuteczność. Efekty są widoczne bardzo szybko i długo się utrzymują. Nie wystarczy jednorazowo użyć lasera, konieczne jest wykonanie serii zabiegów, ale już po pierwszym są widoczne znaczne przerzedzenia włosków. Owłosienie ulega nie tylko zmniejszeniu, ale również osłabieniu. Skuteczność depilacji za pomocą lasera Vectus potwierdzają liczne badania kliniczne.