Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 9, 2018 in Zdrowie |

Szkoła kontra nałogi

Szkoła kontra nałogi

Palenie papierosów ma znaczny wpływ na kondycję organizmu, Może powodować występowanie chorób układu oddechowego, krążeniowego oraz nowotworów. Skóra palacza wygląda nieestetycznie, zęby i palce wraz z ilością wypalonych papierosów nabierają żółtej barwy.

 

Zapach dymu tytoniowego przenika ubrania, włosy i jest gwarancją nieprzyjemnego odoru z ust. Nałóg nikotynowy jest bardzo silny. Wiele osób uzależnionych podejmuje liczne bezskuteczne próby rezygnacji z wyborów tytoniowych. Jedni rzucają z powodów ekonomicznych, ceny papierosów z roku na rok są coraz wyższe, inni zdrowotnych, bojąc się konsekwencji długoletniego palenia. Wszyscy są jednak zgodni, że najlepszym co można zrobić dla własnego zdrowia to po prostu nie zaczynać palić.

Edukacja jest podstawą

Ważne, aby o poważnych konsekwencjach nałogi nikotynowego informować już na etapie wczesnej edukacji. Możliwe, że zwykły plakat palenie szkodzi uchroni w przyszłości kolejnego młodego człowieka przed złośliwym nowotworem płuc, rakiem krtani czy problemami z arytmią serca, Przestrzenie szkolne są miejscem do promowania zdrowego i ekologicznego stylu życia. Przeciwdziałanie uzależnieniom jest możliwe poprzez obrazowanie konsekwencji nałogów. Młody, chłonny umysł wymaga ukształtowania i wpojenia zasad odpowiedzialnego życia w społeczeństwie. Informację o skutkach palenia, także biernego można przekazać używając wielu form w zależności od wieku uczniów. Pomocne będą materiały wizualne: plakaty, filmy oraz spoty kampanii społecznych