Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 24, 2023 in Beauty |

Paznokcie na studniówkę – gorące inspiracje

Paznokcie na studniówkę – gorące inspiracje

Bal organizowany na około stu dni przed egzaminem maturalnym to dla młodych osób bardzo ważna impreza. To bowiem w jego trakcie mogą sobie jeszcze pozwolić na chwilę swobodnego odpoczynku w gronie znajomych ze szkoły. Później, po jego zakończeniu, trzeba się bowiem wziąć za ostatni naukowy sprint, w trakcie którego uzupełnimy ewentualne braki wiedzowe. Zanim jednak do tego dojdzie, trzeba właściwie przygotować się na sam bal. Kobiety muszą zainwestować w piękną sukienkę, dopasowane do niej dodatki (buty, biżuterię, fryzurę) oraz, co niemniej ważne, o fantastyczny manicure. Jakie paznokcie na studniówkę najlepiej zrobić? Czy je przedłużać, czy też zdecydować się na wersje krótkie, naturalne? Jakie kolory i zdobienia okażą się strzałem w dziesiątkę?

Manicure na studniówkę. Podpowiadamy jak zrobić

Długie, smukłe paznokcie wyglądają bardzo kobieco, niezwykle elegancko. Naturalna płytka paznokciowa jest jednak zazwyczaj na tyle słaba, że przed osiągnięciem pożądanej długości zaczyna się łamać. I to nawet wtedy, gdy regularnie nanosimy na nią specjalistyczne odżywki. Dlatego też bardzo wiele dziewczyn decyduje się na przedłużone paznokcie żelowe na studniówkę. By  je stworzyć, stylistka wykorzysta wygodne, papierowe formy do przedłużania dzięki którym łatwo stworzy właściwą długość i kształt paznokcia. Oczywiście przedłużanie może odbyć się także za pomocą tipsa. Oba zabiegi będą trwały minimum półtorej godziny, a jeśli chcemy jeszcze ciekawie ozdobić stylizację – nawet dwukrotnie dłużej, ale wszystko zależy od złożoności stylizacji.

Jeśli chodzi o wzory paznokci na studniówkę wybór jest tu niemal nieograniczony. Zdecydowanie na tym balu możemy zaszaleć o wiele bardziej niż zwykle. Inspiracją niech będzie chociażby odważny, karnawałowy manicure pełen cudownego, brokatowego blasku. Wszystkie kolory są tu dozwolone! Możesz też wybrać się do stylistki która odręcznie, za pomocą pędzelka precyzyjnego, wyczaruje na Twoich paznokciach najbardziej lubiane przez Ciebie motywy. Co ważne – w tym wypadku na każdej płytce możesz mieć narysowane zupełnie co innego, ogranicza Cię tylko wyobraźnia i umiejętności stylistki.

Często pytanie o to jakie paznokcie na studniówkę do czarnej sukienki będą pasowały najlepiej. Nie ma tu jednej odpowiedzi. Możemy tylko zasugerować, że z czernią idealnie zgrywa się czerwień, złoto i srebro. Jeśli każdy z nich będzie lśnił brokatowymi drobinkami – tym lepiej dla Ciebie. Ty musisz przecież błyszczeć na tej niezwykle ważnej imprezie. Bycie szarą myszką to tu absolutnie zła opcja.