Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 3, 2019 in Inne |

Indonezja – informacje praktyczne

Indonezja – informacje praktyczne

Organizacja wyjazdu do Indonezji na własną rękę może być stosunkowo trudna i wymagająca – w końcu wziąć pod uwagę należy wiele różnych elementów podróży, od listy atrakcji i miejsc do zobaczenia, po ustalenie końcowego budżetu. Oto kilka informacji praktycznych o Indonezji!

Indonezja – geografia

Indonezja to największy kraj wyspiarski na świecie, na którego terenie znajduje się przeszło 300.000 wysp. Jego stolicą jest mieszcząca się na wyspie Jawa Dżakarta, którą zamieszkuje niemal 32mln osób, co czyni ją jednym z najbardziej zaludnionych miast na świecie. Do najważniejszych wysp tego państwa należą: Jawa, Bali, Borneo, Celebes i Flores.

Pogoda w Indonezji

W państwach takich jak Indonezja pogoda może być bardzo zmienna. Choć przez cały rok temperatury sięgają nawet 30 stopni, występują tu dwie główne pory roku: sucha i deszczowa. Pora sucha stanowi sezon turystyczny i sięga od maja do końca września, zaś deszczowa to okres od października do kwietnia. W porze deszczowej można spodziewać się intensywnych opadów, jednak z powodu ogromnej powierzchni, którą zajmuje to państwo, znaleźć możemy także bardziej suche i mniej nieprzewidywalne regiony.

Waluta i ceny w Indonezji

Walutą tego kraju jest rupia indonezyjska – jedna rupia to około 0,30 groszy. Ceny produktów spożywczych w marketach i sklepach są porównywalne, a nawet wyższe od cen w Polsce. Również żywienie na mieście nie należy do najtańszych. Na ulicznych straganach znajdziemy przekąski i obiady w cenach od kilku do kilkunastu złotych, jednak wizyta w restauracji może wynieść nas nawet powyżej 40zł za osobę. Nieco tańsze są natomiast noclegi na indonezyjskich wyspach. Dwuosobowy pokój w dobrym standardzie (z prywatną łazienką i klimatyzacją) to koszt od 40 do 60zł. W mniejszych miejscowościach z dala od popularnych kurortów ceny mogą być jeszcze niższe, natomiast w pobliżu najbardziej znanych miejscowości – wyższe. Wiele wysp oferuje również zakwaterowanie w wyjątkowo luksusowych obiektach, których ceny osiągać mogą nawet kilkaset złotych za dobę.