Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 23, 2021 in Beauty |

Co powinnaś mieć zawsze w swojej torebce?

Co powinnaś mieć zawsze w swojej torebce?

Część mężczyzn twierdzi, że damska torebka to jedna wielka niewiadoma. Można w niej znaleźć niestworzone rzeczy, a większość z nich jest zupełnie zbędna. Jednak inne zdanie na ten temat mają kobiety. Mimo nieładu zawsze odnajdują w swojej torebce właśnie to, czego akurat szukają. Z pewnością torebki damskie kryją w sobie masę tajemnic i niepotrzebnych rzeczy, jednak warto również wskazać na rzeczy, które powinny być zawsze pod ręką. Oto propozycje:

1. Kosmetyczka

Zazwyczaj w damskiej torebce znajduje się pomadka, błyszczyk, szminka, jakiś krem, puder, podkład. A gdyby tak ten cały niezbędnik umieścić w malutkiej kosmetyczce? Z pewnością łatwiej wtedy o porządek i ład w torebce.

2. Notes – kalendarz i długopis

To absolutne must have w każdej damskiej torebce. Oczywiście technika nieco nam ułatwiła możliwości i obecnie to telefony służą jako notatnik, ale czasem tradycyjna kartka i długopis są po prostu niezbędne.

3. Telefon

To już klasyka w dzisiejszych czasach. Torebki damskie już od wielu lat są przystosowane do bezpiecznego przechowywania telefonów. Warto zatem zadbać, by nie wrzucać go do dużej przegrody razem z całą masą drobiazgów, gdyż z pewnością szybko się uszkodzi i porysuje. Zdecydowanie najlepszą opcją są specjalne małe przegrody lub stylowe etui na telefony.

4. Pojemny portfel

Stylowy portfel z pewnością przyda się w każdej torebce. Mimo iż coraz częściej płacimy kartami, trzeba gdzieś przechowywać dokumenty i gotówkę. Pojemny portfel dodatkowo jest doskonałą ozdobą i dodatkiem.

5. Lusterko

To dla kobiety absolutnie niezbędny przedmiot w torebce. Warto upewnić się czy nie rozmazał się tusz, pomalować usta i poprawić fryzurę. Zamiast szukać odbicia lub najbliższej toalety można włożyć do torebki nawet niewielkie lusterko.

6. Guma do żucia

Nieświeży oddech to duży dyskomfort. Dotyczy to nie tylko spotkań służbowych w pracy, ale również spotkań z przyjaciółmi czy z ukochanym. Pierwsze wrażenie jest niezwykle istotne, a nieświeży oddech potrafi zepsuć każde spotkanie.

7. Perfumy

Kobiety kochają perfumy. Otulone zapachem odczuwają większą pewność siebie. Dlatego warto zawsze mieć przy sobie maleńki flakonik ulubionych perfum, by odświeżyć zapach, szczególnie jeśli po pracy wybieramy się na spotkanie.

8. Nawilżane chusteczki higieniczne

Niejednokrotnie przydają się w ciągu dnia. Nie tylko po to, by odświeżyć ręce, kiedy w pobliżu brak toalety. Doskonale sprawdzą się, kiedy trzeba odświeżyć makijaż, kiedy trzeba przetrzeć buty.

9. Szczotka, grzebień, gumka do włosów

Każda posiadaczka długich włosów z pewnością się zgodzi, że w torebce damskiej nie może zabraknąć gumki do włosów. Wiatr, kiepska pogoda, wizyta na siłowni to tylko nieliczne sytuacja, kiedy gumka z pewnością się przyda.

10. Słuchawki

Zajmują niewiele miejsca, a z pewnością przydadzą się podczas oczekiwania w kolejce, podczas podróży autobusem czy po prostu podczas spaceru.

Torebka damska to zazwyczaj kopalnia bez dna. Zazwyczaj kobieta ma przy sobie wszystko co niezbędne. Jednak sprawa nieco się komplikuje, kiedy nasza stylizacja uzupełniona jest o malutką listonoszkę lub kopertówkę. Warto również zaznaczyć, że w obecnej sytuacji zawsze warto mieć przy sobie niewielki dozownik z płynem do dezynfekcji lub żel antybakteryjny.