Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 6, 2019 in Inne |

Sukiennice

Sukiennice

Spacery w okolicach Krakowa wcale nie muszą być nudna wyprawą tak samo jak wyjście na miasto w okolicach Wawelu. Przykładem takiego wyjście mogą być Sukiennice i znajdujące się przy nich budki dla drobnych sprzedawców i krakowskich kwiaciarni. Choć temat wydaje nam się oklepane, to jednak warto odkryć to miejsce na nowo. W końcu Sukiennice zabezpieczenie żywe.

Targowisko wiecznie żywe

Chociaż każdy z nas już wiele razy słyszał o sukiennicach, to kto widział je na żywo? No właśnie mało kto. A szkoda. Ten piękny budynek nadal służy za miejsce targowe, w którym możemy kupić naprawdę przeróżne pamiątki, które będą nam przypominać o wizycie w Krakowie. Jest to więc powód by wybrać się spacerkiem w to miejsce i to nawet nie dla pamiątek, a po to, by obejrzeć piękne malowidła i podziwiać architekturę tego budynku, możemy się tam również przejechać dorożką. A żeby wycieczka nie była monotonne, to zawsze możemy zajść do kościoła NMP i obejrzeć ołtarz wykonany przez Wita Stwosza. Warto połączyć te atrakcje także z jednym z letnich koncertów odbywającym się właśnie w tym kościele. Jak widać na jednym spacerze możemy zapoznać się z kilkoma atrakcjami na raz. Właśnie to jest niesamowite w naszej dawnej stolicy, że co krok możemy spotkać perełki architektury.
Oczywiście nie powinniśmy zapominać o pięknych wierszach oferowanych na wielu stoiskach, a które są jednym ze znaków rozpoznawczych tego miasta. W końcu to właśnie tutaj działał jeden z polskich mistrzów tego rzemiosła.
Wybierając się na spacer w te część miasta musimy koniecznie rozglądać się na wszystkie strony, ponieważ wszędzie czekają nas wyjątkowe niespodzianki, które szkoda ominąć. Cudowne freski jak i sama architektura Sukiennic, kościół Mariacki czy też same pamiątki z tego miejsca. Wszystko to stanowi małe i większe dzieła sztuki, które warto zabrać do domu chociażby w pamięci. Jeżeli bolą nas nogi od oglądania tych wszystkich zjawiskowych rzeczy możemy się zdecydować na przejażdżkę bryczką. W końcu to świetna zabawa.