Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 14, 2017 in Inne |

Pies – o czym warto pamiętać?

Pies – o czym warto pamiętać?

Pies to zwierzę, które wymaga spacerów. Dlatego też często to zwierzę ma kontakt z różnymi pasożytami, co może zakończyć się koniecznością działania. Na co szczególnie narażone są psy i w jaki sposób można się przed tym bronić?
Najczęstszym pasożytem u psów są oczywiście pchły. Czasami zdarza się, że właściciele nie zauważają pcheł od razu. Jednak po pewnym czasie stają się one na tyle uciążliwe, że gryzą nie tylko psa, ale także ludzi. Jak wygląda ugryzienie pchły na człowieku? Pchła zostawia niewielkie i swędzące ugryzienia. Charakterystyczne jest dla nich to, że zazwyczaj występują w jednej linii. Na środku ugryzienia znajduje się dodatkowo niewielka wypukłość z limfą. Takie ślady wskazują zwykle na to, że konieczne jest odpchlenie psa.

 

Pewność, iż gryzący pasożyt to pchła można uzyskać nie tylko poprzez rozpoznanie ukąszenia. Warto obejrzeć legowisko psa, które w przypadku inwazji pcheł może być pełne niewielkich czerwonych żyłek. To są właśnie odchody pcheł. Przy takich dowodach trudno jest zlekceważyć obecność pasożyta. Należy jak najdokładniej oczyścić dom i zastosować odpowiedni środek.