Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 24, 2020 in Zdrowie |

1 miesiąc ciąży

1 miesiąc ciąży

1 miesiąc ciąży trwa od 1 tygodnia do 4 tygodnia ciąży i jest początkiem pierwszego trymestru. W tym czasie, nie powinniśmy się spodziewać nie wiadomo jak bardzo spektakularnych objawów dotyczących bycia w ciąży. Pierwszym sygnałem, mówiącym o zapłodnieniu zwykle jest brak miesiączki czy też jej “spóźnianie się”.

 

Zazwyczaj w takim momencie, każda kobieta decyduje się na zakup i wykonanie testu ciążowego w domu. Pojawienie się na nim dwóch kresek, oznacza wynik pozytywny. Zewnętrznie, w pierwszym miesiącu ciąży nie jesteśmy w stanie zauważyć żadnych zmian dotyczących obrębu naszego brzucha. Po wykonaniu domowego testu i osiągnięciu dwóch kresek, powinniśmy udać się na wizytę do ginekologa, który potwierdzi stuprocentową ciążę. Lekarz będzie w stanie zauważyć pewne zmiany, na przykład powiększenie macicy lub napuchnięcie tkanki szyjki. W pierwszym miesiącu ciąży następuje zmiana wyglądu piersi kobiety. Stają się one pełniejsze, bardziej napuchnięte i wrażliwe na dotyk, który powoduje ból.

 

Spowodowane jest to hormonami – naczynia krwionośne rozszerzają się i prześwitują przez cienką skórę na piersiach. Również brodawki i otoczki zmieniają swój wygląd. Jednym z pierwszych objawów są również poranne mdłości, które mogą występować tylko przez krótki okres czasu. Kolejnym wynikiem ciąży może być również częste oddawanie moczu, spowodowane podwyższonym poziomem progesteronu, który rozluźnia mięśnie pęcherza. To, co kobieta je w czasie ciąży, wpływa nie tylko na rozwój płodu i decyduje o podatności malucha na różne choroby w jego przyszłości. Dlatego warto odżywiać się zdrowo, ale również różnorodnie i pełno wartościowo. Warto również starać się, aby nie przytyć za dużo, ponieważ nadwaga szkodzi zdrowiu, a dodatkowo utrudnia poród. Warto także dbać o swoje zdrowie, ponieważ w I i II trymestrze ciąży nie wolno przyjmować wielu leków, nawet tych dostępnych bez recepty. Warto przyjmować leki poprawiające odporność: witaminę C, cynk, kwasy omega, probiotyki.