Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 12, 2020 in Beauty |

Jak pielęgnować tłustą skórę głowy? Szampon na tłuste włosy

Jak pielęgnować tłustą skórę głowy? Szampon na tłuste włosy

Każdemu zależy na posiadaniu pięknych włosów oraz zdrowej skóry głowy. Niestety nie zawsze jednak możemy się taką cieszyć. Wiele osób ma bowiem problem z nadmiernym przetłuszczaniem się skalpu oraz włosów. Na szczęście z problemem tym można skutecznie walczyć.

Co robić, by mieć ładne włosy?

Jeżeli zależy nam na posiadaniu ładnych włosów, które nie będą się przetłuszczać, powinniśmy odpowiednio o nie zadbać. Przede wszystkim należałoby zainteresować się zakupem odpowiedniego szamponu. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że powinien on być wybrany bardzo starannie. Wspaniałym wyborem będzie również specjalistyczna odżywka oraz maska. Odżywka powinna być stosowana każdego dnia, ale maskę powinniśmy stosować jeden raz w tygodniu. Jeżeli naszym problemem jest tłusta skóra głowy oraz włosy, warto wybrać szampon i odżywkę dostosowaną do naszych potrzeb.

Szampon na tłuste włosy – jaki szampon wybrać?

Szampon na tłuste włosy jest produktem, którym powinna zainteresować się każda przedstawicielka płci pięknej i każdy mężczyzna, który posiada tłuste włosy i skórę głowy. Kosmetyk ten nie powinien zawierać silnych detergentów. W przeciwnym razie efekt oczyszczenia będzie zbyt intensywny, a skóra zacznie się jeszcze mocniej przetłuszczać. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup szamponu zawierającego delikatne środki myjące. Wówczas skóra stanie się odpowiednio oczyszczona, ale efekt nie będzie zbyt mocny. Warto poszukiwać szamponu, który zawiera w swoim składzie substancje regulujące pracę gruczołów łojowych. Może to być ekstrakt z mydlnicy lekarskiej, a także ekstrakt z lukrecji. Dobrym pomysłem będzie również poszukiwanie w szamponie takich substancji jak ekstrakt z szyszek chmielu oraz wyciąg z pokrzywy zwyczajnej. Szampon powinien być stosowany regularnie, jeżeli naprawdę chcemy pozbyć się problemu.
Przed zaaplikowaniem go na skórę głowy, należy delikatnie spienić go w dłoniach. W przeciwnym razie substancje myjące w nim zawarte zadziałają zbyt intensywnie. Szampon musi być zawsze starannie spłukany ze skóry głowy.